161130 SEABR29 листопада в Одесі відкрилася початкова конференція з планування українсько-американського навчання «Сі Бриз — 2017», темою якого визначено проведення багатонаціональної операції з безпеки у кризовому регіоні.

 

 

Учасники конференції, застосовуючи керівні документи НАТО з питань планування навчань, обговорюють задум, сценарій проведення майбутніх маневрів, уточнюють склад учасників, райони виконання завдань, деталізують програму тренувань тощо.

 

Як повідомив заступник начальника штабу ВМС ЗС України з питань євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко, до конференції залучені представники близько 10 країн, а безпосередньо у навчанні очікується участь понад 15 країн. За його інформацією, навчання планується провести у північно-західній частині Чорного моря і в пунктах базування ВМС ЗС України. Маневри традиційно складатимуться з морської, сухопутної та повітряної компонент.

 

— У командуванні українських ВМС впевнені, що навчання будуть корисними для національного флоту, сприятимуть зміцненню стабільності та безпеки в регіоні. «Сі Бриз» є одним із основних заходів бойової підготовки ВМС, участь в ньому суттєво сприяє відновленню боєздатності наших сил і військ, — зазначив капітан 1 рангу Андрій Риженко та додав він, важливо також, що під час майбутніх маневрів військовослужбовці національного флоту матимуть добру нагоду отримати навички дій в системі управління оперативного рівня, яка є на флотах провідних країн світу, і до якої ми прагнемо.

 

Робочу групу ВМС США під час конференції очолює капітан 2 рангу Кен Енглі.

 

Як повідомлялося, навчання «Сі Бриз-2017» поєднуватиме теоретичний та практичний курси процесу планування та проведення операції за стандартами НАТО, курс лідерства, курс з надання медичної допомоги у бойових умовах тощо.

Джерело

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues