170113 finmeccanicaІталійська промислова компанія Leonardo (в минулому - холдинг Finmeccanicа) остаточно вийшла зі складу акціонерів російського підприємства «Цивільні літаки Сухого», яке випускає регіональний літак Sukhoi Superjet 100 (SSJ 100).

 

 

У документі, розміщеному ЦЛС на сайті розкриття інформації 9 січня, йдеться, що Авіаційна холдингова компанія «Сухий» володіє тепер 100% їх акцій. Стати одноосібним акціонером вона змогла, викупивши 5,53% у «дочки» Leonardo - компанії World's Wings SA, яка тепер перестала бути афілійованою до ЦЛС.

 

Вихід італійського партнера з ЦЛС пояснюється як його невдоволенням фінансовими показниками проекту, так і збільшенням частки «Сухого». Компанія Alenia Aeronautica (нині - Leonardo Aircraft), яка увійшла в холдинг Finmeccanicа, стала стратегічним партнером програми SSJ 100 в 2009 році. Вона інвестувала в проект 183 млн дол., отримавши в обмін блокуючий пакет в 25% +1 акцію ЦЛС.

 

У 2014 році російський уряд вирішив підтримати ЦЛС через внесення в статутний капітал підприємства 36 млрд руб. Додемісію акцій викупила компанія «Сухий», що дозволило їй збільшити свою частку у виробнику до 94,47%. У Finmeccanica залишилося 5,53% акцій. Тоді партнери домовилися, що італійська сторона зможе зберегти блокуючий голос в ЦЛС до кінця 2017 року, коли вона повинна була внести в статутний капітал виробника не менше 390 млн дол., щоб відновити свою частку. З 2016 року стало ясно, що італійський холдинг вирішив вийти з ЦЛС, вважаючи це партнерство неприбутковим.

 

Проте Leonardo поки залишається в програмі SSJ 100. Компанія володіє 51% акцій ще одного спільного підприємства з «Сухим» - SuperJet International (SJI). Це СП, розташоване в Венеції, займається кастомізацією літаків SSJ 100 для західних клієнтів, а також техпідтримкою і навчанням замовників.

 

Учасники проекту – «Сухий», Leonardo, ЦЛС і SJI поки не коментують перспективи участі італійської сторони в програмі SSJ 100. Як раніше повідомляла газета «Комерсант», італійська компанія думала про те, щоб зменшити свою частку в SJI c 51 до 10%.

Джерело

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues