170313 sokil 00Українські військові не виключають, що у разі проведення вдалих випробувань, на забезпечення ЗС України може бути прийнято мобільний розвідувально-ударний комплекс «Сокіл».

 

 

Цей комплекс, як проінформували Defense Express у Генеральному штабі ЗСУ, ґрунтується на проекті ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (ПАТ «ЧеЗаРа»), який, у свою чергу, реалізується спільно з польською компанією WB Electronics SA.

 

Розробка комплексу «Сокіл» є ініціативною і здійснюється за участі українських приватних компаній, що входять до складу вітчизняного об’єднання «Ліга оборонних підприємств України».

 

170313 sokil 0

 

Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» складається, власне, з двох безпілотних комплексів з польським корінням (розвідувального FlyEуе, який вже використовується українськими військовими та ударного БпЛА Warmate) та спільної системи управління. Комплекс розміщено на декількох бронеавтомобілях «Козак-2М», які виготовляє підприємство «Практика».

 

Здійснення розвідки та виявлення цілей, отримання їхніх координат за допомогою FlyEуе – до 50 км, ураження цілей противника БпЛА Warmate – на відстані до 30 км.

 

Ударний БпЛА-«камікадзе» Warmate позиціонується як новаторське рішення, що відповідає світовим трендам щодо відносно дешевих та точних одноразових бойових БпЛА – літаючих снарядів. Warmate виготовлено з композитних матеріалів, це БпЛА літакової схеми з V-подібним хвостовим стабілізатором. Власна маса апарату становить 4 кг, довжина – 1,1 м, розмах крил – 1,4 м. Двигун – електричний. Максимальна швидкість - 80 км/год, час знаходження в повітрі – 30 хвилин (з можливістю збільшення до 50 хвилин). З використанням стандартних батарей Warmate може подолати дистанцію у 40 км, але на практиці радіус дії обмежується висотою антени і дальністю радіозв’язку – до 10 км. Підвищення висоти антени може покращити дальність та точність маршруту апарату.

 

У ПАТ «ЧеЗаРа» стверджують, що вони будуть пропонувати розширену лінійку боєприпасів для ударних «безпілотників», яка включатиме чотири типи бойових частинн:

- фугасної дії (HEW, маса вибухової речовини - 1350 гр., площа враження – в межах 50 м.кв.);

- уламково-фугасної дії (BFW, маса вибухової речовини - 530 гр., готові вражаючі єлементи вагою 2 г. - 524 шт, площа враження – в межах 70 м.кв.);

- кумулятивної дії (CW, маса вибухової речовини - 1100 гр., бронепробиття – 100-120 мм гомогенної броні) та

- запалювальної дії (ІW маса вибухової речовини – 530 гр., температура горіння – 2000 градусів, зона ефективного знищення – в межах 70 м.кв).

 

Новина по темі: "ЧЕЗАРА" РОЗРОБЛЯЄ БПЛА "СОКІЛ"

 

На Міжнародній виставці озброєнь IDEX-2017, яка з 19 по 23 лютого 2017 року пройшла в Абу-Даби (ОАЕ), на стенді WB Electronics SA, схожий розвідувально-ударний комплекс пропонувався покупцям під назвою «Swarm». Щоправда, дані по дальності ураження цілей не вказувалися. За інформацією представників польської компанії, ключова складова комплексу «Swarm» – ударний БПЛА Warmate – на озброєння польської армії не прийнятий, однак наразі підписано угоду про закупівлю Warmate однією з країн Близькосхідного регіону.

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues