IMG 0937 1Командування та керівний склад полків Сил спеціальних операцій ЗС України особисто ознайомились з продукцією приватних оборонних компаній, яка пропонується для оснащення українського війська.

 

 

Захід відбувся 15 березня на базі однієї з частин ССО, де було розгорнуто експозицію нового озброєння та військової техніки. Офіцери мали можливість задати питання розробникам та конструкторам представлених зразків і висловити свої думки щодо можливості застосування нових озброєнь підрозділами ССО, а також свої зауваження та побажання до тих чи інших реалізованих у металі рішень.

 

Як повідомляє агенція Defense Express, найбільшу зацікавленість у командирів ССО викликав проект розвідувально-ударного комплексу «Сокіл», який був спільно представлений ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (ПАТ «ЧеЗаРа») та Науково-виробничим обєднанням “Практика”. Розробка комплексу «Сокіл» є ініціативною і здійснюється за участі українських приватних компаній, що входять до складу вітчизняного об’єднання «Ліга оборонних підприємств України». Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» складається з двох безпілотних комплексів - розвідувального FlyEуе, який вже використовується українськими військовими та ударного БпЛА Warmate - та системи управління. Всі складові комплексу, як наголошувалось під час презентації, розміщуються на бронеавтомобілях «Козак-2М», які виготовляє підприємство «Практика».

 

IMG 1089

 

Також було представлено широку лінійку бронемашин від вітчизняних виробників. “Козак-5” та “Козак-2М” від НПО “Практика” потенційно розглядається як такі, що за своїми інтегральним поєднанням показників ходових можливостей та захищеності можуть претендувати на провідне місце в арсеналі ССО (насамперед, це стосується бронемашини з незалежною підвіскою “Козак-2М”, яка одразу після презентації починає етап визначальних випробувань). Також були показані бронемашина “Варта” від конструкторсько-виробничого підприємства “Українська бронетехніка”, та продукція підприємства “Богдан”, включно з “Барс-8”.

 

IMG 0926 1

 

Окрім бронетехніки, підприємство “Маяк” (входить до ГК “Укроборонпром”, єдине з тих, що брали участь у заході) продемонструвало нову конструкцію 60-мм міномету. Вона сподобалась військовим, бо нині у ССО є 60-мм міномети сербського виробництва. Українська розробка з подовженим стволом забезпечує дальнисть стрільби аж до 5500 м, хоча, як відначалося представником заводу “Маяк”, вона ще буде допрацьовуватися. Зокрема, буде суттєво зменшено габарити механічного прицілу. Також були показані зразки корпусів 60-мм мін, які планується серійно виготовляти в Україні – власне, як і самі міни. Підривач пока що покупний.

 

IMG 1122 1

 

Прибалтійська компанія “Атрі” привезла пристрої для забезпечення нічного водіння техніки, екіпіровки солдата та для спотереження за полем бою. Також є представляла рекламні проспекти продукції закордонного виробництва, у тому числі - для виявлення БпЛА, відомий у світі комплекс “Блайтер”. Вітчизняна компанія “Укрспецсістемз” демонструвала свій безпілотний комплекс PD-1 та квадрокоптер – і на землі, і у повітрі.

 

IMG 0948

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues