170908 kestrel 00Супутник масою 50 кг виведено на орбіту за допомогою ракети-носія SpaceX Falcon 9, що стартувала з мису Канаверал 14 серпня п.р. Виведення на навколоземну орбіту першого американського обсерваційного мікросупутника Kestrel Eye, який дозволить передачу інформації в реальному часі безпосередньо невеликим військовим підрозділам, означатиме революційні зміни у веденні сучасного бою.

 


Вперше США отримали можливість створення групи обсерваційних супутників (з можливістю роботи понад року) над визначеними регіонами нашої планети, де тривають військові дії, що дозволить забезпечити діючі там підрозділи ЗС США поточною розвідувальною інформацією в реальному часі. Якщо досвід експлуатації першого супутника буде позитивним, ЗС США мають намір розмістити на низьких навколоземних орбітах кількадесят таких систем.

 

У такому випадку бойові підрозділи не матимуть необхідності звертатися по інформацію до центру аналізу космічної інформації в США, оскільки самі будуть здатні отримувати необхідні дані в реальному часі, використовуючи для цього планшет і невелику антену.


Чіткість зображень буде не такою, як у класичних розвідувальних супутників, проте, вона буде достатньою для того, щоб відшукати такі об’єкти, як танки, БТР або артилерійські позиції.


На думку керівників програми Kestrel Eye, швидкість отримання даних відіграватиме більшу роль, ніж деталі об’єктів, а метою є доведення актуальних даних до найнижчої ланки військового керівництва. Раніше це завдання покладалося на БПЛА, проте, останні не могли постійно спостерігати об’єкти, оскільки мали обмежену автономність і могли демаскувати власні плани.

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКИЙ НАНОСУПУТНИК ПОДАВ ПЕРШІ СИГНАЛИ З ОРБІТИ


Розробником мікросупутника Kestrel Eye є невелика фірма Adcole Maryland Aerospace, заводи якої знаходяться в штатах Массачусеттс і Меріленд.

 

170908 kestrel 0

Мікросупутник Kestrel Eye. Фото: US Army

 

За повідомленнями Пентагону, ЗС США зацікавили насамперед невеликі розміри супутника, відносно невеликі кошти серійного виробництва (менш, як 2 млн доларів) та виведення на орбіту. До того ж, ракета-носій для мікросупутника може бути підготовлена до старту набагато швидше, ніж ракета для великих розвідувальних супутників масою понад 1000 кг.

 

Під час майбутніх тактичних навчань ЗС США планується на практиці перевірити нове рішення, що ґрунтується вже на використанні мікросупутника. 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues