171110 рапкоГоловного управління зв’язку ГШ ЗС України розраховує з кінця 2018 року поступово витіснити радіостанції Motorola в тилове, технічне та інші види забезпечення. І залишити їх тільки індивідуальними радіостанціями солдата. В бойових частина перевага буде надана радіостанціям КХ діапазону - Harris та УКХ діапазону - Aselsan. Завершити процес планується, за сприятливих умовах, приблизно до 2020 року. 

Про це під час брифінгу, який відбувся 10 листопада 2017 року, заявив начальник військ зв’язку Збройних Сил України - начальника Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України генерал майор Володимир РАПКО.


Відповідно до виступу генерала, протягом 2015-2017 років у Збройних Силах України проводилося нарощування та удосконалення системи зв’язку і автоматизованого управління військами, а саме подальша заміна радіозасобів, як основного засобу ведення бою, радянського виробництва на сучасні, нарощування спроможностей системи зв’язку, яка б дозволяла передавати не лише голосові повідомлення, а й обмін даними в режимі онлайн, удосконалення процедури закупівель, аналіз пропозицій та проведення низки випробувань засобів зв’язку від виробників Aselsan, Elbit та Harris.

171110 рапко2
«З початком широкого застосування противником на Донбасі засобів і комплексів радіоелектронної боротьби виникла необхідність оснащення радіостанціями саме військового призначення. За показниками взаємосумісності, якості та ціни кращі результати показали радіостанції КХ діапазону - Harris та УКХ діапазону – Aselsan. Потреба в радіостанціях обох типів складає декілька десятків тисяч одиниць» - відмітив Володимир РАПКО.


Як зазначив начальника Головного управління зв’язку та інформаційних систем ГШ ЗС України: «На сьогодні радіостанцій Harris є на декілька бригад. Радіостанцій Aselsan є більше ніж на одну бригаду. Вже укладено два контракти з турками на постачання відповідних засобів зв’язку. Ми вже почали переоснащення частин відповідно до Державної програма розвитку ОВТ. Однак, нажаль ми має фінансування лише на 50% від потреби».


На сьогоднішній час у Збройних Силах України ведеться робота щодо збільшення бойового потенціалу за рахунок автоматизації управління військами та зброєю; запровадження ЄАСУ (єдиної автоматизованої системи у правління, програмної платформи, сумісної з НАТО), розробка власного спеціального програмного забезпечення; інтеграція волонтерських проектів автоматизації та наданих у рамках військово-технічної допомоги від уряду США.

 

171110 рапко3
Реалізація потреби у висококваліфікованих спеціалістах у галузі IT для ЗС України виконується шляхом підготовки на спеціалізованих курсах ВІТІ (Військового інституту телекомунікацій та інформатизації) та ОНЦВЗ (Об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку), Академії Cisco, Комп’ютерної академії ШАГ, інструкторсько-дорадчої допомоги від країн НАТО, мобільно-тренувальних груп від ВІТІ та ОНЦВЗ, направлення до навчально-тренувальних центрів Harris та Aselsan.

Джерело 1 та 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues