180103 uop 0Протягом 2017 року ДК "Укроборонпром" постійно розширював співпрацю з НАТО та країнами-членами Альянсу, розвиваючи вже існуючі та створюючи нові проекти. Підприємства-учасники "Укроборонпрому" активно переводять виробничі потужності на натівські стандарти, така співпраця є однією з головних умов розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

 

 

Саме завдяки цьому переходу в Україні вже створюється озброєння, яке максимально адаптоване до прийнятих у Альянсі критеріїв. Вже зараз максимальна кількість бронетехніки та ракетного озброєння вже робиться на підприємствах "Укроборонпрому" за стандартами НАТО. Українські військово-транспортні літаки вже випускаються з широким використанням комплектуючих світових лідерів, які стоять на техніці країн-члені НАТО.

 

На сьогодні велика кількість підприємств "Укроборонпрому" також наполегливо працює у напрямку сертифікації підприємств за стандартом AQAP (Allied Quality Assurance Publications) 2000 серії. Розвивається і пряма участь підприємств "Укроборонпрому" у програмах НАТО, починаючи від досліджень у рамках NIAG та приєднання до бази постачальників NSPA, до отримання сертифікатів НАТО з модернізації бойових літаків та гелікоптерів.

 

180103 uop 1

 

А окрему позицію у цілому ряді спільних програм займе реалізація авіатранспортних перевезеннях за програмою SALIS, яка виконується силами ДП "Антонов", що входить до складу ДК "Укроборонпром".

 

Окрім того, ще одним вектором співробітництва з НАТО для "Укроборонпрому" є участь у спільних взаємовигідних інноваційних проектах у створенні та випуску нових зразків озброєння безпосередньо з країнами членами Альянсу. Саме така взаємовигідна спільна робота є невід’ємною частиною інтеграційних процесів українського оборонного-комплексу до євроатлантичних структур.

 

Саме у 2017 році вперше була публічно продемонстрована нова стрілецька зброя, яка була створена саме для українських військових – автоматичний карабін M4 – WAC-47.

 

M4 – WAC-47 є результатом спільного міжнародного проекту ДП "Укроборонсервіс", що входить до складу "Укроборонпрому" та американською компанії Aeroscraft.

 

180103 uop 2

 

Зараз українські бійці беруть участь у спільних з НАТО навчаннях, існує спільна з Литвою та Польщею бригада, запропоновано створення аналогічного підрозділу з іншими країнами НАТО – Румунією та Болгарією. Україна на постійній основі проводить спільні миротворчі операції. Саме тому, використання єдиного калібру у стрілецькому озброєнні є критично важливим питанням.

 

Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї.

 

І перша партія M4 – WAC-47 вже передана представникам Збройних Сил України, Національної Гвардії та інших силових структур, для проведення всебічних випробувань, які є обов‘язковою умовою для прийняття на озброєння.

 

Важливою складовою поглиблення партнерства з США стала, вперше в історії, участь "Укроборонпрому" у міжнародній виставці озброєння AUSA (Association of the US Army) у Вашингтоні. Саме ця виставка є однією з найбільш впливових світових оборонних заходів, на якому представляють новітні високотехнологічні розробки військової техніки та зброї.

 

180103 uop 3

 

Завдяки участі "Укроборонпрому" в AUSA відбувся пошук нових можливостей для кооперації з американським бізнесом, реалізація нових спільних проектів з виробництва засобів оборони, а також пошук готових високотехнологічних рішень для їх швидкої інтеграції в українські зразки озброєнь. Саме завдяки таким крокам, вже вдалось оперативно розгорнути інтеграцію у вітчизняну техніку автоматичних трансмісій від Allison та авіоники від Honeywell.

 

Також у 2017 році значно розширилась співпраця оборонних комплексів України з ще однією країною НАТО – Польщею. Цього року були створені та продемонстровані одразу два спільних україньсько-польских проекти: основний бойовий танк PT-17 та система залпового вогню ZRN-01 Stokrotka.

 

Танк PT-17, який вперше представили на міжнародній виставці MSPO-2017, є глибокою модернізацією Т-72 за передовими стандартами НАТО та створений підприємствами ДК "Укроборонпром" та польською компанією Zaklady Mechaniczne "Bumar – Labedy" S.A.

 

180103 uop 4

 

PT-17 був створений для демонстрації можливостей перед потенційним замовником – Міністерством оборони Польщі. А всі роботи були профінансовані польською стороною. В цей же час, досвід, який отримали українські зброярі під час створення цієї машини, дозволяє говорити про повну готовність "Укроборонпорму" до модернізації, у відповідності до стандартів НАТО, танків Збройних Сил України. Яка включає повний комплекс робіт, починаючи від встановлення танкових гармат 120-мм калібру НАТО зі збереженням автоматичного заряджання, до інтеграції сучасних цифрових систем управління вогнем та зв‘язку західного виробництва.

 

У свою чергу ZRN-01 Stokrotka є результатом співпраці підприємств "Укроборонпрому" з WB Group, яке є одним з найбільших приватних об’єднань польського оборонно-промислового комплексу.

 

Новина по темі: "УКРОБОРОНПРОМ" У 2017 РОЦІ: ВИПРОБУВАННЯ НОВОЇ ЗБРОЇ ДЛЯ АРМІЇ УКРАЇНИ. ВІДЕООГЛЯД

 

Ця система залпового вогню призначена для виявлення та ураження наземних цілей, від піхоти до захищених укриттів, а також для знищення повітряних цілей, в першу чергу – безпілотних літальних апаратів. Для цього система залпового вогню обладнана сучасною системою виявлення цілей, яка включає український радар, оптичні прилади та цифрову систему керування вогнем польського виробництва.

 

Система виявлення цілей дозволяє виявляти навіть малі безпілотні апарати, в тому числі з композитних "прозорих" матеріалів, на відстані біля 10 км. А за знищення цілей відповідають українські некеровані ракети РС-80ПО від ДАХК "Артем", що входить до складу ДК "Укроборонпром".

 

Окрім того, у 2017 році значно зміцнилась співпраця "Укроборонпрому" з польською компанією PGZ, з якою були поглиблені взаємовигідні партнерські відносини, покликані поглибити обмін досвідом, технологіями та спільне ведення новітніх розробок.

 

180103 uop 5

 

Варто зазначити, що протягом 2017 року були досягнуті аналогічні домовленості і з провідними оборонними компаніями з інших країн НАТО, в тому числі і з США. Наприклад, домовленостей досягнули ДП "410 Завод Цивільної Авіації", що входить до складу ДК "Укроборонпром", та провідна американська корпорація Rockwell Collins, яка спеціалізується на виготовленні та розробці цифрових та електронних систем для авіації.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues