180129 usa az 1 0На авіабазі ВМС США Патуксент Рівер відбувся перший політ ударного гелікоптера AH-1Z Viper, озброєного ракетою класу повітря-земля JAGM (Joint Air to Ground Missile).

 


Під час тестового польоту перевірялися можливість застосування ракет у різних режимах, проти різних цілей тощо. За повідомленнями командування US Naval Air Systems Command, усі системи ракети під час польоту діяли у відповідності до ТТХ. Наступним етапом програми мають бути пуски ракет JAGM з вертольоту AH-1Z.

 

Новина по темі: ЛАТВІЯ ШУКАЄ ЗАМІНУ ГЕЛІКОПТЕРАМ МІ-2 ТА МІ-8


Ракета JAGM стартовою масою 49 кг і дальністю дії у 8 км призначена для знищення важливих стаціонарних і рухомих цілей незалежно від часу доби, а також атмосферних умов. Ракета має замінити на озброєнні морської авіації попередні моделі, такі,як AGM-65 Maverick, AGM-114 Hellfire i BGM-71 TOW.

 

180129 usa az 1

Ракета JAGM на  зовнішній підвісці ударного гелікоптера AH-1Z / Фото: NAVAIR


Для несення ракет JAGM мають бути пристосовані БПЛА, літаки та гелікоптери армійської авіації ЗС США, ВМС і Корпусу Морської піхоти, що наразі мають на озброєнні ракети AGM-65 i AGM-114. До травня п.р. мають завершитися вогневі випробування JAGM з вертольотів AH-64.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues