180312 austral 0Державне космічне агентство України (ДКАУ) запропонувало побудувати космодром біля авіабази Кертін в Австралії. Реалізація ідеї України з будівництва космодрому допоможе втілити багаторічну мрію Австралії мати свій власний пусковий комплекс.

 

 

Ракети можуть виводитися на орбіту з території Західної Австралії вже за 5 років, якщо керівництво цієї держави підтримає амбітну пропозицію від уряду України, - передає УНІАН з посиланням на австралійське видання The West Australian.

 

Пропозиція вперше надійшла до Федерального і Державного урядів Австралії у 2016 році.

 

«Україна має технічні знання і довгу історію у сфері світових космічних досліджень. Ця пропозиція є цілком реалістичною. Україна могла б запускати ракети вже завтра вранці, якщо б мала майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо Австралія має землю для використання», – заявив посол України в Австралії Микола Кулінич.

 

Новина по темі: У КАНАДІ РОЗПОЧНУТЬ БУДІВНИЦТВО КОСМОДРОМУ ПІД УКРАЇНСЬКУ РАКЕТУ “ЦИКЛОН-4” ВЖЕ У ТРАВНІ 2018 РОКУ

 

Повідомляється, що ДКАУ для створення космодрому потрібно 5-7 тисяч квадратних кілометрів землі у вигляді оренди промислової площі (біля авіабази Кертін на північному заході Австралії).

 

ДКАУ також необхідна підтримка Федерального і Державного урядів Австралії у дослідженні земель на їх доступність, отриманні дозволів екологічних служб та вирішенні питань з правами на землю австралійських аборигенів.

 

«Первинне дослідження може завершитись у відносно короткі терміни і обійдеться в менш ніж $500 тисяч», – пише видання.

 

«Будівництво стартових майданчиків, ангарів і допоміжних споруд могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також внесків сусідів і союзників Австралії», – йдеться у статті.

 

Космодром може стати основним пусковим майданчиком Азії, який буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії, таких як Японія, Сінгапур, Південна Корея та Індонезія.

 

«Пропозиція України у випадку її реалізації може мати чудові можливості. Північний Захід ідеально розташований для розвитку екваторіальних запусків, і це розширить вже наявні широкі можливості Західної Австралії», – заявила сенатор із Західної Австралії Лінда Рейнолдс, яка займається розвитком космічної галузі країни.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues