170402 eunkom 0Затоплення окупаційною адміністрацією шахти "Юнком" під Єнакієвим, де в радянські часи проводився ядерний експеримент, є дуже небезпечним та може мати катастрофічні наслідки для регіону, - заявив під час брифінгу в Києві начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України Максим Комісаров.

 

 

"Як ви знаєте, в радянські часи на шахті проводився підземний ядерний вибух невеликої потужності, але все ж із викидом продуктів цього вибуху під землею. У випадку, якщо цей об’єкт буде затоплений, то можливо, що цієї водою будуть змиті частини, які заражені наслідками ядерного вибуху, і вони можуть проникнути в грунтові води. Можна собі уявити, що буде далі — це дуже небезпечно", - сказав Комісаров, коментуючи ситуацію навколо шахти "Юнком".

 

Він наголосив, що питання потребує термінового вирішення, однак в української сторони немає важелів впливу на окупаційну адміністрацію.

 

Новина по темі: НА ЖИТОМИРЩИНІ РЕАБІЛІТОВАНО ТЕРИТОРІЮ СХОВИЩА РАДІОАКТИВНИХ ВІДХОДІВ

 

Як повідомлялося, нещодавно окупаційна адміністрація ОРДО анонсувала, що 14 квітня буде припинено відкачування води на шахті "Юний комунар" ("Юнком"), де в 1979 році був проведений "експериментальний" ядерний вибух. Окупанти заявили, що "мокра" консервація об'єкта "Кліваж" шахти "Юнком" нібито не призведе до забруднення і погіршення екології. Натомість українські спеціалісти попереджають, що в такому разі радіоактивні відходи разом з неконтрольованими підземними водами поступово вийдуть на поверхню з глибини 1000 м, і це точно загрожуватиме всім екологічною катастрофою.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues