180404 mark z 0Компанія Facebook заблокувала понад 270 сторінок російської "фабрики тролів" - "Агентства інтернет-досліджень" (IRA) за політичний вплив на користувачів та втручання в іноземні вибори, - повідомив Марк Цукерберг.

 

 

"Цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою у сусідніх країнах, таких як Азербайджан, Узбекистан та Україна", – заявив засновник Facebook Марк Цукерберг.

 

Заблоковані сторінки працювали у рамках петербурзької організації "Агентство інтернет-досліджень" (IRA), яку називають "фабрикою тролів" і звинувачують у створенні мережі фейкових сторінок для таргетованої реклами і здійснення впливу на вибори у США і Європі. Деякі зі сторінок належали російським медіа, але були під контролем IRA.

 

"Ця російська агенція неодноразово діяла оманливо і намагалася маніпулювати людьми в США, Європі та Росії", – наголосив Цукерберг.

 

За його словами, близько мільйона людей стежили за хоча б за однією із заблокованих сьогодні сторінок, ще півмільйона – за хоча б одним таким обліковим записом в Instagram.

 

Цукерберг також анонсував, що компанія найближчі декілька тижнів випустить інструмент, який дасть користувачам змогу перевірити, чи слідкують вони за якоюсь зі сторінок, яку контролює IRA.

 

"Такі організації, як IRA, є складним противником, який постійно розвивається, але ми продовжуватимемо удосконалювати наші методи, щоб залишатися попереду, особливо коли мова йде про захист цілісності виборів", - підсумував очільник соцмережі.

 

Він також додав, що Facebook значно збільшила інвестиції в безпеку.

 

"Зараз у нас близько 15 тисяч людей, які працюють над безпекою і оглядом контенту. До кінця року в нас буде більше 20 тисяч", - зазначив Цукерберг.

 

Публікація по темі: РОСІЙСЬКІ ТРОЛІ В СОЦМЕРЕЖАХ США: ПРОПАГАНДА І БРЕХНЯ

 

Нещодавно у США ввели санкції проти 14 співробітників російської "фабрики тролів" - "Агентство інтернет-досліджень" бізнесмена Євгена Пригожина. Їх звинувачують у втручанні в американські вибори 2016 року.

 

16 лютого Міністерство юстиції США висунуло 13 громадянам Росії і трьом російським компаніям звинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Усі обвинувачені є співробітниками компанії "Агентства інтернет-досліджень" (IRA), відомої як "фабрика тролів". Вашингтон висловив намір домагатися їх екстрадиції.

 

Раніше прес-служба Twitter також повідомляла, що у США близько 1,4 мільйона користувачів соціальної мережі Twitter були повідомлені про те, що вони взаємодіяли з обліковими записами, пов'язаними з так званою "фабрикою тролів".

 

Також видання The Times, журналіст якого поспілкувався з колишніми російськими "тролями", повідомляло, що так званою "фабрикою тролів" керує Євген Пригожин - бізнесмен, пов'язаний з президентом РФ Володимиром Путіним.

 

Російські "тролі" працюють під пильним наглядом. За ними стежать із допомогою камер спостереження і штрафують за невиконання норм.

 

Раніше їхня робота була націлена на те, щоб вплинути на думку російськомовної аудиторії. Та останнім часом почали з'являтися звіти про те, що повідомлення "тролів" англійською мовою стають все більш важливими. Аналітики вважають, що мета інформаційної війни Кремля полягає в підриві довіри до західних інститутів і підтримки певних осіб.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues