180417 nadiya 00

16 квітня у Запоріжжі піднявся в небо перший новий український гелікоптер "Надія". Цей гелікоптер виробництва компанії "Мотор Січ" виготовлений виключно з вітчизняних комплектуюих. Він більш потужний, економічний і вдвічі дешевший за своїх конкурентів. 

 

На створення першого українського гелікоптера пішло майже 10 років. При досить невеликій злітній масі "Надія" розрахована на перевезення сімох пасажирів і тонни вантажу та може долати до тисячі кілометрів без дозаправки. Також запорізька "Надія" оснащена сучасними "моторівськими" двигунами АІ-450М-П та має унікальну авіоніку.Максимальна висота, на якій гвинтокрил може здійснювати польоти, становить 5000 метрів. 

 

 

Важлива відмінність цього транспорту від конкурентів – ціна. Собівартість гелікоптера становить від 1,5 до 2 млн у.о., що в 2,5 рази дешевше за всі закордонні аналоги.

 

180417 nadiya 0

Фото: 061.ua

 

Тепер протягом року гвинтокрил "Надія" проходитиме випробування, а вже до кінця 2018-го у "Мотор Січі" планують розпочати серійне виробництво.

 

 

Льотчики-випробувачі, які підняли новий український вертоліт у повітря, задоволені результатами його дебютного польоту і впевнені в хороших перспективах для МСБ-2 "Надія".

 

Легковий багатоцільовий гвинтокрил МСБ-2 "Надія" є модернізованою версією Мі-2. Він на 70% складається з композитних матеріалів, що у сукупності з приладовим устаткуванням та джгутами зменшило вагу конструкції гелікоптера на 400 кг. Крім того, згідно міжнародних вимог, з салону прибрано паливний бак. Пасажирські сидіння стали зручнішими, збільшено дальність польоту, у планах - встановити автопілот.

 

180417 nadiya 3

Фото: 061.ua

 

Новина по темі: “МОТОР СІЧ” ЗАВЕРШИТЬ СЕРТИФІКАЦІЮ ГЕЛІКОПТЕРА “НАДІЯ” У ПОТОЧНОМУ РОЦІ

 

"Надiя" призначена для патрулювання доріг, моніторингу трубопроводів і газопроводів, для використання підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій, санавіації, Держприкордонслужби і для інших оборонних цілей.

 

180417 nadiya 5

Фото: 061.ua

 

"Ми до цієї події йшли 10 років. Я вам обіцяв, що в Запоріжжі буде піднято український вертоліт. Ми побудували вертодром – це законний майданчик для випробування техніки. Потрібно було сертифікувати майданчик. Ми зробили це днями й отримали сертифікат", – поділився враженнями генеральний авіаконструктор АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв.

 

180417 Nadija TTX

Фото: 061.ua

 

Раніше Defense Express повідмляв, що 20 грудня 2017 року Національна гвардія України отримала відремонтований і модернізований на підприємстві «Мотор Січ» вертоліт Мі-2МСБ а восени 2017 року відбувся завершальний етап дослідних випробувань гелікоптерів Мі-2 МСБ та Мі-8 МСБ, оснащених комплексами некерованих ракетзавершальний етап дослідних випробувань гелікоптерів Мі-2 МСБ та Мі-8 МСБ, оснащених комплексами некерованих ракет, які можуть використовуватись в інтересах Збройних сил України. До всіх цих робіт було безпосередньо долучене ПАТ «МОТОРСІЧ», на якому створено власне виробництво гвинтокрилів та успішно працюють над збільшенням їх виробництва.  

 

Наприкінці 2018 року також повідомлялось, що у 2018 році АТ “Мотор Січ” отримає держзамовлення на 400 млн грн на створення вертольотів для потреб ДСНС

 

Публікація по темі: В НАС МОЖУТЬ БУТИ ВЕРТОЛЬОТИ, ЯК В АМЕРИКАНСЬКИХ КОПІВ

 

Крім того АТ “Мотор Січ” долучилось до модернізації літака Ан-2 до версії Ан-2-100, який вже отримав сертифікат після проходження усіх необхідних випробувань.

 

Літак Ан-2-100 має потужний турбогвинтовий двигун, який посилює маневреність машини, вантажопідйомність і дальність. Він прийшов на зміну «кукурузника» – Ан-2, якому в серпні минулого року виповнилося 70 років.

 

Публікації по темі: 

 

ВЕРТОЛІТНА СІЧ: В УКРАЇНІ СТВОРЮЄТЬСЯ ЗАМКНЕНИЙ ЦИКЛ ВИРОБНИЦТВА ВЕРТОЛЬОТІВ

 

АВІАРЕМОНТ І МОДЕРНІЗАЦІЯ: ЯК УТРИМАТИ ПОЗИЦІЇ Й ОБІГНАТИ КОНКУРЕНТА

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues