180424 su57 0Jane's 360 повідомляє про призупинення участі Індії спільної програми з РФ по розробці перспективного винищувача п’ятого покоління Fifth Generation Fighter Aircraft (FGFA) на основі російського проекту ПАК ФА (Т-50, Су-57). Офіційні джерела у ВПС Індії стверджують, що винищувач Су-57 не відповідає їх вимогам які ставляться до перспективного літака, зокрема, йдеться про малопомітність, авіоніку, РЛС та інше.

 

 

Передає Український мілітарний портал.

 

Саме тому було прийнято рішення призупинити участь Індії у програмі Fifth Generation Fighter Aircraft (FGFA), що триває вже 11 років.

 

Чиновники ВПС Індії вважають, що згодом можуть переглянути своє рішення у разі готовності цих винищувачів та взятті на озброєння їх ВКС РФ, але від участі у розробці наразі вони відмовились.

 

Новина по темі: ПАПЕРОВІ ЛІТАКИ АБО ЧОМУ ВІД РОСІЙСЬКОГО ОЗБРОЄННЯ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ У ВСЬОМУ СВІТІ

Міжурядову угоду про спільну розробку винищувача п’ятого покоління було підписано 17 жовтня 2007. На першому етапі проекту участь індійської сторони мала бути чисто фінансовою, а первісна вартість робіт оцінювалася в 10 млрд доларів. Потім індійські фахівці повинні були за участю російських колег доопрацювати машину під власні потреби.

 

22 грудня 2008 Об’єднана авіабудівна корпорація (РФ) та індійська компанія Hindustan Aeronautics Limited (HAL) підписали контракт про спільну розробку та виробництво винищувачів п’ятого покоління. За умовами досягнутої угоди, індійська компанія займалась розробкою бортового комп’ютера винищувача, навігаційної системи, інформаційних дисплеїв у кабіні пілота і системи самозахисту. Решту робіт у спільному проекті брала на себе російська компанія «Сухой».

 

180424 pakfa 0

Винищувач ПАК ФА Фото: WideFon.com

 

 31 серпня 2010 в підмосковному Жуковському на аеродромі «Раменське» в рамках процесу з підготовки контракту між Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) і корпорацією HAL про спільну розробку винищувача п’ятого покоління відбулася демонстрація нового російського перспективного авіаційного комплексу фронтової авіації (ПАК ФА) представникам Міністерства оборони і ВПС Індії, а також індійської літакобудівної корпорації HAL. Передбачалось, що частка HAL у спільному проекті складе не менше 25 відсотків. Загальна вартість проекту - 8-10 млрд. доларів. Індійська версія винищувача згодом мала поставлятися на експорт.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues