180507 malahit 0Холдингова компанія «Укрспецтехніка» розробляє антену швидкого розгортання для РЛС «Малахіт», – повідомила голова правління АТ «Холдингова компанія «Укрспецтехніка» Віра Кошова.

 

 

«Ми почали розробку цієї антени близько трьох років тому. Необхідність створення антени, що швидко розгортається, диктували умови використання РЛС, які змінилися», – заявила Кошова в коментарі інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур'єр».

 

– Якщо до війни вони, як правило, де-факто були стаціонарними й довго залишалися в місцях постійної дислокації, а в разі транспортування це можна було виконувати без поспіху, сьогодні ситуація змінилася. В умовах військової загрози, відносно невеликий – нехай він і постійно поповнюється – парк РЛС повинен забезпечувати прикриття величезної території, у силу чого мобільність станцій перестала бути теоретичною.

 

Публікація по темі: КУДИ ПРЯМУЄ УКРАЇНСЬКА ОБОРОНКА

 

Іншим чинником виявилася відносна складність швидкого розгортання сучасних мобільних РЛС із фіксованою антеною системою. Якщо розміщена на двох автомобілях радянська П-18, мала екіпаж 4 людини, то наші РЛС «Малахіт» розміщується вже на одній машині з екіпажем із двох осіб, що значно поліпшило мобільність, але створило нові труднощі – адже у П-18 розгортанням могло займатися вдвічі більше військовослужбовців. Отже, антена швидкого розгортання стала нагальною потребою».

 

За словами голови правління АТ «ХК «Укрспецтехніка», у цій розробці фахівці, щонайперше, хотіли забезпечити баланс надійності та економічності конструкції.

 

«Нам вдалося зберегти конфігурацію антени «Малахіту», яка, у свою чергу, натхненна конструкцією П-18 – оскільки дана антена має прекрасні характеристиками, свого часу була відмінно прорахована, і не потребує доопрацювань. Інші українські виробники у своїх роботах над подібними виробами, після зміни конфігурації стикалися з проблемою зміни діаграми. Висота антени буде поки буде фіксованою – 6,35 м, на відміну від звичайної антени П-18 і «Малахіту», де висота змінюється із 6,35 до 9,35. Змінна висота, на наш погляд, тільки ускладнює і здорожує конструкцію, не забезпечуючи істотного підвищення ефективності. У процесі експлуатації, можливо, будуть вноситися коригування».

 

«Етап виготовлення закінчений, переходимо до внутрішніх випробувань на полігоні, у складі комплексу. Залишилося кілька питань, пов'язаних з укриттям антени під час транспортування, але на конструкцію вони не вплинуть, – підбила підсумок Кошова.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues