180625 iskra 0На підприємстві ДК "Укроборонпром" КП "НВК "Іскра" відбулась демонстрація унікальних розробок у сфері радіолокації та радіоелектронної боротьби, які призначені для посилення Збройних Сил України.

 

 

З останніми розробками підприємства, під час свого робочого візиту у Запорізьку область, особисто ознайомився Президент України Петро Порошенко.

 

"Внесок кожного з вас в обороноздатність країни не менший, ніж внесок солдата на передовій, внесок дипломата, який забезпечує світову коаліцію на підтримку України", – сказав Президент колективу підприємства.

 

Фахівці "Іскри", яке є ключовим підприємством кластеру радіолокації, зв‘язку та РЕБ "Укроборонпрому", виготовили та наразі проводять випробування одразу чотирьох станцій. А саме: контрбатарейного радару 1Л220УК, високомобільного радару метрового діапазону радіохвиль МР-1, автоматизованого комплексу радіоперешкод "Мандат" та мобільного 3D оглядового радіолокатору 80К6Т, що демонструвався на минулорічній виставці "Зброя та Безпека".

 

Контрбатарейний радар 1Л220УК призначений для розвідки позицій артилерії противника. Він фіксує на відстані десятків кілометрів точне місцезнаходження ворожих гармат, мінометів, реактивних систем залпового вогню, а також ракетних комплексів протиповітряної оборони та тактичних ракет.

 

180625 iskra 1

 

Це дозволяє отримувати точні координати для удару у відповідь, а також проводити коригування вогню власної артилерії. Окрім того, 1Л220УК веде стеження за повітряним простором, маючи можливість фіксувати безпілотники противника.

 

1Л220УК, за своїми можливостями, значно перевищує контрбатарейні радари які зараз знаходяться на озброєнні Збройних Сил України.

 

Високомобільний радар метрового діапазону радіохвиль МР-1 – спеціальна радіолокаційна станція, призначена для виявлення в автоматичному режимі повітряних цілей на дальності понад 400 км. Головною особливістю МР-1 є здатність "бачити" літаки, які виготовлені за технологією "Стелс", в тому числі, перспективні винищувачі п‘ятого покоління.

 

180625 iskra 2

 

Автоматизований комплекс радіоперешкод "Мандат" – призначений для моніторингу та заглушення зв‘язку противника на частотах від 1,5 до 1000 МГц, що дозволяє надійно подавити зв‘язок, в тому числі цифровий та шифрований, паралізувавши систему управління противника.

 

180625 iskra 3

 

Мобільний 3D оглядовий радіолокатор 80К6Т – призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з усіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.

 

Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти. 

 

 

Окрім того, на КП "НВК "Іскра" зараз ідуть розробка ще двох виробів: спеціальної радіолокаційної станції ДВ1, що призначена для створення суцільного радіолокаційного поля вздовж кордону України, та контрбатарейного радару нового покоління "Мангуст".

 

Новина по темі: "ІСКРА" СТАЛА КЛЮЧОВИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КЛАСТЕРУ РАДІОЛОКАЦІЇ, ЗВ‘ЯЗКУ ТА РЕБ

 

"Ви зробили неможливе – в такі короткі терміни відновили виробництво. Там, де виробництво залишилося на окупованих територіях, ви врятували документацію, врятували досвід. Прийняли до себе в колектив конструкторів. І все зробили для того, щоб обороноздатність держави не була меншою. Ваш внесок в обороноздатність країни надзвичайно великий", – сказав Петро Порошенко та подякував колективу за самовіддану роботу.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues