180713 Anti tank goes unmanned ES18D4 Компанія Milrem Robotics спільно зі спеціалістами з MBDA працюють над створенням озброєного потужними ракетами протитанкового робота. Розробка була представлена на виставці Eurosatory в Парижі та отримала схвальні відгуки військових. Тепер робот має зарекомендувати себе на полі бою в майбутньому — Defence Express виокремив 4 причини, чому йому це вдасться.

 

  1. Якісна роботизована платформа

 

Основу робота становить платформа THeMIS, перший прототип якої був представлений на виставці DSEI 2015 у Лондоні, а в 2016 році безпілотник вдало пройшов випробування. У результаті отримали боєздатну базову платформу з “практично необмеженими можливостями застосування”, як заявляє розробник. Безпілотник має гібридну силову установку, що складається з дизельного та електричного двигунів. Завдяки останньому в платформі реалізовано тихий режим для непомітного наближення до супротивника. Працювати у такому режимі безпілотник може до двох годин; загалом робот здатний виконувати місію без дозаправлення до 10 годин та рухатися зі швидкістю 14 км/год із навантаженням. Низький центр тяжіння сприяє пересуванню у важкодоступних місцях, а також стабілізує платформу під час стрільби.

 

Платформа THeMIS

Платформа THeMIS

 

  1. Потужні ракети та помічник-кулемет

 

Робот отримав башту IMPACT (Integrated MMP Precision Attack Combat Turret) та буде знешкоджувати ворожу техніку, а також важкі танки із динамічним захистом ракетами MMP п’ятого покоління від MBDA на відстані до 5 кілометрів. Ракета комплексу може здійснювати захват цілі як до пуску (аналогічно зі Spike чи Javelin), так і після. Для наведення ракет використовується тепловізійна система типу IIR, а також спеціальні денні та нічні датчики. А для захисту від загроз трохи менше, ніж ворожий танк, робот отримав 7,62 мм кулемет із запасом боєприпасів.

 

  1. “Невидимий” для супротивника

 

“Наш робот дійсно може бути невидимим для ворожих танків, оскільки в тихому режимі не має теплової сигнатури. А з використанням між оператором та системою оптичного кабельного зв’язку зникає необхідність протидіяти ворожим засобам РЕБ”, — стверджує в інтерв’ю Jane`s 360 генеральний директор Milrem Robotics Кулдар Вярсі. Дійсно, коли супротивник використовує сучасні засоби РЕБ та інші системи для знаходження “невидимого” ворога, єдиний варіант — зробити його справді невидимим.

 

Anti tank goes unmanned ES18D4

 

  1. Стратегічна перевага

 

“Такий робот може забезпечити ключову перевагу силам захисту”, — стверджує військовий експерт Аллісон Беррі. Вони можуть діяти як вартові, розташовані на різних позиціях у режимі спостереження, а в разі появи ворожих танків бути готовими знищити супротивника. Завдяки камерам, встановленим для керування роботом, він може поєднувати в собі й роль розвідника — передавати дані щодо позицій ворогах, їх кількості, особливостей місцевості тощо. Робот знищує ворожий танк і паралельно збирає важливу інформацію для військових.

 

Новина по темі: ФРАНЦУЗЬКА КОМПАНІЯ РОЗРОБЛЯЄ РОБОТА-СНАЙПЕРА

 

У теорії компанії Milrem Robotics і MBDA створили багатофункціональну протитанкову зброю — розробка дійсно вражає, але остаточний вердикт залишається за полігоном та полем бою.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues