180713 Minomet 1ДК "Укроборонпром", до складу якого входить виробник мінометів М120-15 “Молот” – підприємство "Завод "Маяк", має повідомити наступне.

 

"На "Заводі "Маяк" забезпечено контроль всіх етапів виробництва. Насамперед, на заводі запроваджено систему контролю якості ISO 9000. Вона дозволяє повністю контролювати якість продукції на всіх етапах виробництва. Окрім того, представники Міноборони додатково контролюють випуск мінометів та комплектуючих до нього", – заявив Перший заступник Генерального директора ДК "Укроборонпром" Сергій Омельченко під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони .

 

Під час випробувань "Молота", перед тим, як він ще почав надходити у війська, з одного ствола було здійснено відстріл 5 тисяч мін. За результатами визначальних відомчих випробувань за участю представників Міноборони "Молот засвідчив передбачені характеристики, пов’язані з надійністю і живучістю.

 

Публікація по темі: ВЗРЫВ МИНОМЕТА «МОЛОТ». НОВЫЕ ДЕТАЛИ И СУБЪЕКТИВНЫЕ ВЫВОДЫ

 

Лише після цього 120 мм міномет М120-15 “Молот”, наказом Генерального штабу Збройних Сил України від 17.11.2015 № 446, був допущений до експлуатації в Збройних Силах України на особливий період.

 

Це означає, що цілий комплекс випробувань довів відповідність всім встановленим нормам живучості ствола та всіх частин міномету, а також якості матеріалів з яких він зроблений. Також, для підвищення експлуатаційних характеристик "Молота", у відповідності до вимог Міноборони, був доопрацьований механізм запобігання подвійного заряджання.

 

Маємо зазначити, що за зверненням Голови Комітету з питань національної безпеки та оборони Верховної Ради України було опубліковано інформацію щодо всіх інцидентів, які відбулись у ході експлуатації 120 мм мінометів у Збройних Силах України, як М120-15 “Молот”, так і ще радянських 2Б11 "Сані", за період 2016-2018 років.

 

Відповідно до цієї інформації, головними причинами трагедій є подвійне зарядження та нештатне спрацювання підривника міни, у одному випадку – бойове пошкодження міномету спричинило розрив міни у каналі ствола. У жодному випадку причиною трагедії не був сам міномет, як "Молот", так і "Сані", їх конструкція або матеріали з яких вони виготовлені.

 

У ДК "Укроборонпром" наголошують, що будь-які інші коментарі з боку Концерну щодо суті ситуації, що сталася з мінометом "Молот", будуть надані після оприлюднення результатів міжвідомчої комісії. Висловлюємо співчуття родинам загиблих і поранених бійців.

 

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues