180813 t 72amt 002На випробуваннях нової модернізації танка Т-72АМТ, яка відбулася в понеділок, 13 серпня, на одному з українських полігонів, була присутня польська військова делегація. 

 

Про це повідомив Сергій Згурець на своїй сторінці у Facebook.

 

Зацікавленість польських зброярів до поліпшеної Київським бронетанковим заводом версії Т-72А є цілком очікуємою, на тлі планів Польщі з глибокої модернізації 500 власних танків Т-72. Хоча польські військові використовують в якості основного бойового танка німецький Leopard, у них на зберіганні є близько 900 екземплярів Т-72 та PT-91 (польська версія цієї моделі).

 

Варто зазначити, що під час випробувань Т-72АМТ були проведені бойові пуски сучасного ПТУР «Комбат». Застосування цієї новітньої зброї істотно покращує бойові можливості старого радянського танка. Адже керована ракета випущена з українського комплексу, розробленого КБ «Луч», здатна уразити ціль на відстані до 5 км, що вдвічі більше, ніж звичайна дальність танкової гармати.

 

180814 kombatrakukr

 

На даний момент точно не ясно, на якому з варіантів модернізації зупиняться наші сусіди. Однак відомо, що Польща сертифікувала та закупила новий український динамічний захист, розроблений БЦКТ «Мікротек» (500 комплектів). Крім того, у 2017 році, в рамках міжнародної оборонної виставки MSPO-2017, було представлено танк PT-17 – спільну розробку “Укроборонпрому” та польської компанії Zaklady Mechaniczne “Bumar-Labedy” SA.

 

У модернізацію ПТ-17 вкладений істотний український внесок. Зокрема, українськими підприємствами розроблені та встановлені автомат заряджання, новий двигун, трансмісія, модернізоване моторно-трансмісійне відділення танку. Також танк отримав новітню гармату калібру 120-мм, сучасну систему керування вогнем, допоміжну силову установку, систему динамічного захисту, та нову башту.

 

Публікація по темі: НОВИЙ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСКИЙ ТАНК ПТ-17 – СИЛЬНІШІ РАЗОМ!

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues