180815 sanctionsЯк заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, якщо буде запроваджено щось на кшталт заборони діяльності банків або використання тієї чи іншої валюти, то в Росії це вважатимуть оголошенням економічної війни.

 

 

"І на цю війну необхідно, потрібно буде реагувати - економічними методами, політичними методами, а, у разі необхідності, і іншими методами. І наші американські друзі це повинні розуміти", - заявив Медведєв.

 

При цьому, на його думку, санкції РФ не страшні, оскільки вона "останні сто років існувала в умовах постійного санкційного тиску".

 

США не мають наміру давати докладні роз'яснення про новий блок санкцій проти Росії аж до моменту їх введення. Про це заявила представник Держдепартаменту США Гізер Нойерт.

 

"Як ви добре знаєте, ми не даємо заздалегідь даних про санкції. Ми слідували законам, коли оголосили про санкції вчора. І ми, звичайно, будемо слідувати законам надалі", - сказала Нойерт.

 

За її словами, введення санкцій не означає, що США не хочуть продуктивних відносин з Росією. "Росія - велика країна. Ми - теж", - підкреслила вона. На думку представника Держдепу, обмежувальні заходи можуть допомогти знайти шлях до продуктивного діалогу з Москвою.

 

"Санкції - це інструмент, який може підштовхнути інші країни до більш правильної поведінки", - сказала Нойерт, говорячи про Росію.

 

Раніше в США оголосили, що введуть нові санкції проти Росії, переконавшись у тому, що Москва несе відповідальність за атаку нервово-паралітичним агентом у Великій Британії на колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію.

 

Перший етап санкцій набуде чинності орієнтовно 22 серпня. На цьому етапі обмеження будуть помірними, але за 6 місяців у разі відмови РФ від співпраці може бути запроваджена друга хвиля санкцій.

 

Перелік варіантів обмежень окреслений законодавством, - пояснили в Держдепі.

 

"Я не можу передбачити, які з цих обмежень будуть запроваджені. Але якщо це доведеться робити, то це, безумовно, будуть значно більш драконівські обмеження, аніж ті, що ми запроваджуємо на першому етапі. Спектр (другого етапу санкцій) безумовно буде ширшим", - розповів журналістам на умовах анонімності керівний представник Держдепу, повідомляє кореспондент "Європейської правди", який брав участь у цьому брифінгу.

 

Новина по темі: ЄС ВВІВ САНКЦІЇ ПРОТИ ШЕСТИ РОСІЙСЬКИХ КОМПАНІЙ, ЯКІ ЗВОДИЛИ КЕРЧЕНСЬКИЙ МІСТ

 

"(Перелік варіантів санкцій в рамках другого етапу) включає використання впливу США для того, щоби припинити надання Росії будь-яких кредитів та допомоги з боку міжнародних фінансових інституції та американських банків. Це може включати додаткові обмеження на експорт та імпорт, а також зниження рівня чи призупинення дипломатичних відносин. Також другий раунд санкцій може включати різноманітні обмеження щодо авіаційної діяльності", - перерахував представник Держдепу.

 

Рішення про другий етап санкцій буде ухвалене в разі, якщо Росія протягом 6 місяців не надасть згоди на співпрацю щодо протидії незаконному використанню хімічної та бактеріологічної зброї. Лише після того буде ухвалюватися рішення щодо конкретних заходів у рамках другого етапу санкцій.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues