180905 sich 0Кабінет міністрів України затвердив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2018-2022 рр. Проект відповідного розпорядження схвалено на засіданні уряду сьогодні, в середу, за процедурою без обговорення.

 

 

 

Відповідно до розпорядження, Державному космічному агентству України (ДКАУ) спільно з іншими органами виконавчої влади доручено розробити та подати в установленому порядку на розгляд уряду проект загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2018-2022 рр.


Заходи космічної програми включають, серед іншого:


- створення та експлуатацію космічних апаратів (КА) для отримання на системній основі даних від вітчизняної системи космічного моніторингу;
- створення національної системи геоінформаційного забезпечення та моніторингу як частини європейської програми Copernicus і міжнародної системи GEOS;
- створення КА та забезпечення експлуатації цифрової супутникової телекомунікаційної системи;
- розвиток внутрішнього ринку космічних інформаційних послуг у сфері дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), навігаційних послуг;
- трансфер технологій ракетно-космічної галузі в інші галузі економіки;
- надання даних космічного моніторингу від закордонних комерційних КА ДЗЗ.

 

Новина по темі: ПРОГРАМА ООН "КОСМОС-2030": УКРАЇНА ПРОПОНУЄ ВЛАСНУ СИСТЕМУ КОНТРОЛЮ ТА АНАЛІЗУ КОСМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ


Поміж заходів нової держпрограми також створення вітчизняних систем ДЗЗ «Січ-2-1» (2020 рік), «Січ-2-2» (2021), «Січ-2М» (2024), а також нових КА «Либідь-2», «Аерозоль», «Січ-3-0».


Крім того, нова космічна програма закріплює завдання по створенню перспективної ракетно-космічної техніки, в тому числі в рамках міжнародного співробітництва з приватними компаніями та поглиблення співпраці з Європейським космічним агентством (ESA).

 

Новина по темі: УКРАЇНА МОЖЕ ЗАМІНИТИ РОСІЮ У ВИРОБНИЦТВІ ДВИГУНІВ ДЛЯ РАКЕТ NASA – ЧАЛИЙ


Серед завдань космічної галузі на 2018-2022 роки, закріплених нових програмним документом, також підвищення рівня обороноздатності держави та нацбезпеки шляхом виконання держзамовлення.


Орієнтовний обсяг фінансування загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2018-2022 рр. оцінюється приблизно у 25 млрд гривень, включаючи кошти держбюджету та інших джерел.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues