180922 bpla 0Учора, на одному з полігонів Сухопутних військ ЗСУ в Чернігівській області, було продемонстровано декілька зразків новітньої техніки, що в недалекому майбутньому можуть буди прийняті на озброєння. Серед них було й два сучасні безпілотні комплекси - FT-5 LOS та Warmate 2.

 

 

 

Обидва БПЛА можуть використовуватися в складі одного комплексу та доповнювати один одного. Крім дронів, також були продемонстровані й вітчизняні боєприпаси, якими може бути оснащений Warmate 2 та сучасні станції керування та спостереження, для цього комплексу.

 


Як повідомляється, оперативно-тактичний безпілотний авіаційний комплекс FT-5 LOS (tactical UAV) здатний вести авіаційну розвідку на оперативну глибину військ противника, здійснювати спостереження, передачу розвідувальної інформації у режимі online та її запис на електронні носії.

 

ТТХ FT-5 LOS

Розмах крила

6,4 м

Довжина

3,1 м

Дальність польоту

До 180 км

Тривалість польоту

До 12 годин

Максимальна швидкість

180 км/год

Практична стеля

5000 м

Максимальна злітна вага

85 кг (корисне навантаження до 30 кг)

 

180922 bpla 1

Оперативно-тактичний безпілотний авіаційний комплекс FT-5 LOS в польоті. (з) http://turchynov.com

 

Інший комплекс - Warmate 2, являє собою так званий «ударний дрон» або БПЛА-камікадзе. Він призначений для високоточного ураження різноманітних об’єктів, таких як - пункти управління, склади боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів, та інших цілей.

 

ТТХ Warmate 2

Радіус дії

20 км

Радіус ураження

2 м

Максимальна швидкість

До 150 км/год

Тривалість польоту

120 хвилин

Робоча висота

200 м

Практична стеля

500 м (3000 м)

Максимальна злітна вага

30 кг

 

180922 bpla 2

Секретар РНБО О.Турчинов оглядає український боєприпас, яким споряджено бойовий безпілотний комплекс Warmate 2. (з) http://turchynov.com

 

Варто зазначити, що обидва безпілотні комплекси розроблені польскою компанією WB Electronics, що входить до WB GROUP, та являють собою подальшу еволюцію комплексів UAV FlyEye та Warmate, які вже були представлені весною 2016 року та пройшли випробування. Цей розвідувально-ударний тандем в українській локалізації отримав назву «Сокіл». Проте нові БПЛА значно їх перевищують по всім характеристикам.

 

Публікація по темі: УКРАЇНСЬКІ РОЗРОБКИ ТА СПІЛЬНІ З ПОЛЬЩЕЮ ПРОЕКТИ НА MSPO 2018

 

Нагадаємо, розвідувальний БПЛА UAV FlyEye прийнятий на озброєння ЗСУ наприкінці 2017 року. Його збираються виготовляти серійно на ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (ЧеЗаРа). Технічна документація на цю модель була поставлена на українське підприємство ще на початку 2017 року. А у липні цього року «ЧеЗаРа» отримала документацію й на ударний дрон Warmate.

 

180922 bpla 3

Презентація розвідувально-ударного комплексу «Сокіл» на полігоні в селищі Дівички Київської області 27.04.2016. БПЛА Warmate (на задньому плані) та Fly Eye (попереду), а також бронемашина управління «Козак-2».

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues