181003 natoНАТО стоїть пліч-о-пліч з Україною, бо усвідомлює дестабілізаційну діяльність, яку розгорнула Росія своєю військовою присутністю в Азовському морі, та перешкоди, які вона чинить руху українських кораблів. Про це перед засіданням міністрів оборони 29 держав НАТО у Брюсселі заявив генеральний секретар цієї військово-політичної організації Єнс Столтенберґ.

 

 

Повідомляє Радіо Свобода. «Ми бачимо, які перешкоди руху човнів чинить російська військова присутність в Азовському морі, в Криму та будівництво нею мосту. Все це є завадою нормальній навігації. Продовжується кампанія, що націлена на підрив стабільності в Україні. Оскільки ми підтримуємо українську стабільність, суверенітет і територіальну цілісність, ми стоїмо з Україною пліч-о-пліч», – заявив Столтенберґ.

 

Водночас, він не підтвердив конкретну натівську підтримку та ведення переговорів між Києвом та Альянсом навколо ситуації в Азовському морі.

 

Новина по темі: «НАТО ПІДТРИМУЄ ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ Й ПРОДОВЖУЄ СПІВПРАЦЮ З КИЄВОМ», — ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР НАТО ЄНС СТОЛТЕНБЕРҐ

 

Натомість керівник НАТО вкотре наголосив, що всі члени альянсу «солідарні з Україною, не визнають незаконної анексії Росією Криму та продовжують їй надавати практичну й політичну підтримку».

 

Азовське море стало останнім часом місцем численних провокацій з боку російських силовиків – у першу чергу прикордонників – які, користуючись формулюваннями українсько-російської угоди про статус цього моря 2003 року, перепиняють для тривалих перевірок судна, що прямують до українських портів чи з них.

 

На початку вересня Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення посилити військово-морську присутність в Азовському морі.

 

Український військово-морський флот через чотири роки після початку російської агресії почав формування своєї бази в Азовському морі. У вересні кораблі туди перекидали спочатку по суші, а потім і по морю. Крім того, США офіційно передали Україні два патрульних катери класу «Айленд».

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues