181008 armata 0В російській корпорації Уралвагонзавод (УВЗ) готові створити новий важкий танк на базі платформи «Армата» зі 152-міліметровою гарматою.  Однак перспективи можуть бути не такими райдужними.

Зокрема, як  повідомила прес-служба російського підприємства журналістам ТАСС для старту робіт необхідно підтвердження з боку замовника.

 

Проте, у деяких російських експертів, що знаються на бронетехніці, ця, оптимістична, на перший погляд, заява викликала бурю обурення. Так, відомий популяризатор військової техніки РФ Олексій Хлопотов, у своєму блозі практично звинуватив представників МО у шкідництві, а «Уралвагонзавод» в створенні непотрібного танка (мова йде про теперішню версію танка Т-14 з гарматою у 125 мм).


«Для УВЗ, а особливо для УКБТМ це вкрай вигідна справа. Там вже частково прожралі гроші, отримані за Т-14. При цьому, видали танк, який виявився Міноборони не потрібним. І, о диво, конструктори в тому виявилися нітрохи не винні! Вони дійсно досить пунктуально виконали техзавдання замовника. Але, ось яким місцем думав той самий замовник?», - обурюється Хлопотов, додаючи -«До речі, не здивуюся, що за викинуті на повітря мільярди, в Міноборони та Уряді РФ ніхто не понесе ніякого покарання. Гроші тупо спишуть на ОКР і почнуть нову роботу. Попиливши ще більше».

 

181008 armata 1


Російський експерт також розкритикував віру у те, що роботи по оснащенню «Армати» гарматою з більшою могутністю велися вже давно і що заміна 125-мм гарматного модуля на 152-мм не є особливо складною.


«Така робота приведе, фактично, до створення нового танка. І ось, вуаля, нарешті мої слова отримали офіційне підтвердження. УВЗ зізналося, що переозброєння «Армати» на калібр 152 мм, дійсно потребує створення фактично нового танка», - підкреслив експерт.
На завершення, він поскаржився на остаточно втрачені 8 років часу, які пішли на створення «не маючого аналогів у світі» і нікому не потрібного танка.


«Загублено 8 років, протягом яких ми могли випускати важкий танк-винищувач зі 152 мм - гарматою ... Зараз ще, в разі замовлення, років 10-15 витратимо ... На жаль, наявна соціально-економічна формація не сприяє реальному зміцненню обороноздатності. У нас зараз на перше місце поставлено заробляння грошей і виведення їх за кордон», - резюмував він.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues