181017 KrAZ 0Під час міжнародної виставки «Зброя та Безпека-2018», що проходила у Києві з 9 по 12 жовтня, ДП «Шепетівський ремонтний завод» представив глибоку модернізацію 122-мм реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Берест». Базовим автомобілем для нової вітчизняної розробки було обрано українське повнопривідне шасі КрАЗ - 5401НЕ (4х4).

 

 


«Берест» має замінити старий радянський БМ-21 «Град», що зараз стоїть на озброєнні ЗСУ. Глибоку модернізацію 122-мм РСЗВ провело ДП «Шепетівський ремонтний завод», а як базу ДК «Укроборонпром» вибрав український КрАЗ нового перспективного покоління з компонуванням «кабіна над двигуном». Новий бойовий спецавтомобіль що дебютував на виставці «Зброя та безпека-2018 привернув увагу не тільки військових, але журналістів і звичайних відвідувачів виставки.

 

Новина по темі: КРАЗ У 2018 РОЦІ ПОСТАВИТЬ ЗСУ БЛИЗЬКО 100 ОДИНИЦЬ ТЕХНІКИ


БМ-21 «Берест», у порівнянні з «Градом», має більші потужність залпу та точність ведення вогню, більшу інтеграцію цифрових систем управління і наведення артилерії, велику мобільність і вимагає менше часу для підготовки до відкриття вогню.

 

Новина по темі: АВТОКРАЗ ПІДГОТУВАВ ПАРТІЮ ВАНТАЖІВОК ДЛЯ ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ


При виробництві цієї реактивної системи використовуються лише українські комплектуючі. Головна особливість - цифрова система управління вогнем, що дозволяє екіпажу проводити підготовку до стрільби, зокрема - топогеодезичну прив'язку, не покидаючи кабіни. Ще однією особливістю нової РСЗВ є збільшення потужності залпу до 50 реактивних снарядів, замість 40 у «Града». Велика потужність дозволяє гарантовано знищувати противника та оперативно розподіляти вогонь між різними цілями.

 

181017 KrAZ 1


Завдяки новим цифровим технологіям, що інтегрують «Берест» в систему обміну інформацією на полі бою, розрахунок РСЗВ у режимі реального часу отримує точні координати противника, які в обробленому вигляді надходять з безпілотників, контрбатарейної РЛС та інших систем спостереження. Така інтеграція в рази підвищує точність і ефективність ведення вогню.

 

181010 berest 2


Повнопривідне шасі КрАЗ - 5401НЕ (4х4), на яке встановлено Берест, - одна з недавніх розробок ПрАТ «АвтоКрАЗ» перспективного безкапотного напрямку. Воно обладнане дворядною 4-дверною кабіною, яка дозволяє зручно розмістити екіпаж і всю необхідну апаратуру управління вогнем. Вантажопідйомність шасі КрАЗ-5401НЕ - 9 тонн.

 

181017 KrAZ 2


Широкопрофільна шина з централізованою системою підкачки дозволяє експлуатувати спец виріб по дорогах із різним покриттям та в умовах повного бездоріжжя. Два паливних баки по 165 л кожен забезпечують всюдиходу рух без дозаправлення на відстань 600 км. Автомобіль здатний розвивати швидкість понад 90 км/год, до того ж він досить маневрений, завдяки безкапотному компонуванню, і може легко пересуватися в умовах міського циклу.

 

181010 berest 1

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues