181022 skif 0Нова модернізація ПТРК «Скіф» (Стугна-П), розроблена ДП «Київське конструкторське бюро «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром», може управлятися за допомогою  смартфона чи планшета та нищити ворожі цілі вдень і вночі. Саме таку модифікацію відомого протитанкового комплексу було представлено у Києві під час міжнародної виставки «Зброя та Безпека-2018».

 

 


Як повідомив Defense Express представник КБ – інженер-конструктор Микола Савченко, головним нововведенням цього року є розробка альтернативної системи управління, що працює по Wi-Fi каналу не використовуючи дріт, який може бути перебитий в бойових умовах. Завдяки цьому ПТРК може управлятися дистанційно навіть зі звичайного планшету чи смартфону.

 


«Теоретично оператор сидячи в кафе може керувати (ПТРК), помічати ціль, вражати ціль», - зазначив представник КБ «Луч»

 

Новина по темі: ГЕНЕРАЛЬНИЙ КОНСТРУКТОР КБ «ЛУЧ» - МИ ЗАРАЗ ВИРОБЛЯЄМО БЛИЗЬКО 6 ТИСЯЧ РАКЕТ НА РІК


Сам комплекс складається з декількох частин. В першу чергу це тринога у двох варіантах - висока та низька. Низька модифікація більш непомітна, а висока - більш зручна для стрільби та має більшу стійкість.

 

181022 skif 2


Друга частина протитанкового комплексу, яка є основною - це поворотна платформа, яка управляється з приладу дистанційного керування. В класичній версії це досить нелегкий пристрій з екраном та пультом керування, який дозволяє оператору знаходитися на відстані 50-100 метрів від ПТРК, що робить практично неможливим його виявлення.

 

181022 skif 3


Прилад наведення, який випромінює керуючий ракетою лазерний промінь має також з'єднаний з ним відео канал, котрий має два режими – широкий та вузький. Використовуючи їх, оператор може точно побачити куди він стріляє та корегувати рух ракети. Таким чином забезпечується практично стовідсоткове попадання у ціль. Розбіжність на всій дистанції (близько 5 км) не перебільшує 30 см.

 

Новина по темі: ТУРЕЦЬКИЙ ASELSAN МАСОВО ПОСТАВЛЯЄ НОВІТНІ ТЕПЛОВІЗОРИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ПТРК «СКІФ»


Також оновлений «Скіф» оснащується сучасним тепловізійним прицілом, який має три режими - широкий, вузький та надвузький. Для виявлення, ведення й потрапляння у ціль вночі. Виявлення цілі за допомогою такого тепловізора (зараз закуповують турецькі тепловізори Aselsan Eye-Lr S) відбувається на відстані 7 км, її ведення на відстані 5 км, ефективне ураження цілі - 3 км.

 

181022 skif 4


Варто відзначити, що комплекс «Скіф» використовує тандемний кумулятивний ПТУР «Р-2», який в стандартному комплексі має максимальну ефективну дальність 5 км. Також є більш потужні модифікації ракети для комплексів «Бар'єр» (повітряного та морського). «Бар'єр-В» з ракетою «Р-2В» може знищити ціль на відстані до 8 км, а «Бар‘єр-К» - 7 км. Крім того ракети для ПТРК мають два калібри - 130 та 152 мм. Бронепробиття першого варіанту становить 800 мм за ДЗ, а другого - більше метра броні.

 

Новина по темі: ВІЙСЬКОВІ У КИЄВІ ОТРИМАЛИ ВЕЛИКУ ПАРТІЮ СУЧАСНИХ УКРАЇНСЬКИХ ПТРК «СТУГНА-П» ТА «КОРСАР»

 

Також варто нагадати, що під час проведення виставки «Зброя та Безпека-2018» Генеральний конструктор-Генеральний директор Державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» Олег Коростельов повідомив, що його підприємство поставило ЗСУ 200 ПТРК «Стугна-П» та 3 тисячі ракет до них.

 

181022 skif 1

 

Команда інформаційно-консалтингової Defense Express, що є Генеральним інформаційним партнером Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2018» та Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт-ХХІ» працює над створенням коротких відеооглядів зі стендів та демонстраційних майданчиків виставки з тим, щоб створити у поціновувачів інформаційної продукції під брендом Defense Express відчуття особистої присутності.

 

Новина по темі: КОМПЛЕКС «ВІЛЬХА» ПРИЙНЯТО НА ОЗБРОЄННЯ Й НАПРАВЛЕНО В СЕРІЙНЕ ВИРОБНИЦТВО (ВІДЕО) 

 

Нагадаємо, XV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та Безпека -2018», XI Міжнародний авіакосмічний салон «Авіасвіт — XXI» та XVII Міжнародна спеціалізована виставка «Технології Захисту/ПожТех — 2018» пройшли у Києві з 9 по 12 жовтня 2018 року.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues