181113 liga 07 листопада 2018 року відбулося чергове засідання Комітету з питань оборонно-промислового-комплексу при Торгово-промисловій палаті України (далі – Комітет), створеного за ініціативою Ліги.

 

 

 

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу «Ліги оборонних підприємств України».


В ньому, окрім членів Комітету, взяли участь представники Міністерства оборони України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та ДК «Укроборонпром».


На засіданні Комітету обговорили перспективи розвитку національної системи випробувань (сертифікації) в умовах впровадження технічних стандартів НАТО.

 

Новина по темі: НА ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2018 ЛІГА ОБОРОННИХ ПІДПРИЄМСТВ ЗВІТУВАЛА ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА МИНУЛИЙ РІК


«Питання, що ми розглядаємо, є дуже актуальним як з точки зору бізнесу, так і з точки зору безпеки. Оборонна промисловість України має неабиякий технологічний потенціал і можливості, тож ми повинні активніше використовувати цей ресурс для вироблення сучасної конкурентоздатної техніки», – сказав перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.

 

181113 liga 1


У свою чергу, Голова Правління Ліги, голова Ради директорів ПрАТ «НВО «Практика» Олег Висоцький акцентував увагу на тому, що сьогодні підприємства оборонно-промислового комплексу України, як державної, так і приватної форм власності, мають всі необхідні умови та можливості щодо випуску продукції, яка б відповідала стандартам НАТО. Проте в нашій державі проблемою є відсутність системи сертифікації за цими стандартами.


«Здійснення сертифікації вітчизняного озброєння та військової техніки за кордоном ‒ дуже довга і дорога процедура. До того ж провідні світові виробники зацікавлені у продажу своєї продукції в Україні і їм не потрібні конкуренти у вигляді українських виробників із сертифікованою продукцією. На думку членів Ліги треба невідкладно почати створювати вітчизняну систему сертифікації оборонної продукції за стандартами НАТО з акредитованими відповідним чином лабораторіями. Створення такої системи не тільки задовольнить внутрішні потреби, але й надасть змогу українським підприємствам-виробникам конкурувати на рівних з іноземними виробниками на світовому ринку», – зазначив Олег Висоцький.

 

Публікація по темі: ПРИВАТНІ ПІДПРИЄМСТВА – НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА ЧАСТИНА ВІТЧИЗНЯНОГО ОПК


Разом з тим, інші учасники засідання у своїх виступах висловили думку, що продукція оборонно-промислового комплексу України має переходити на стандарти НАТО зважено та вибірково, враховуючи економічну доцільність. Проте, члени Комітету та запрошені представники міністерств і відомств дійшли єдиної думки, що модернізація експериментально-випробувальної інфраструктури сектора безпеки й оборони України є необхідними передумовами успішної реалізації державної політики щодо впровадження в країні технічних стандартів НАТО і ЄС у сфері озброєння та військової техніки.

 

181113 liga 2


Також предметом дискусії стало й обговорення нинішньої ситуації зі стандартизацією та кодифікацією продукції оборонного призначення. Основною проблемою фахівці назвали скасування міждержавних стандартів ГОСТ, ГОСТ В, ГОСТ ВД, прийнятих до 1992 року.


«Темпи їх скасування випереджають темпи їх перегляду, розроблення та прийняття на їх заміну національних стандартів. Водночас Україна залишається членом МДР зі стандартизації, метрології та сертифікації», – зазначив начальник Управління стандартизації, кодифікації та каталогізації Міноборони України Олександр Кумеда та запросив всі зацікавлені сторони долучитися до роботи по створенню нових стандартів в технічному комітеті зі стандартизації продукції оборонного призначення.

 

Публікація по темі: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА НАБИРАЮТЬ ОБЕРТІВ


Крім того, проблемними питаннями також було названо відсутність фінансування робіт із перегляду ГОСТ, ГОСТ В, ГОСТ ВД і втрату чинності галузевих стандартів по закінченні перехідного періоду (відповідно до перехідних положень ЗУ «Про стандартизацію» – до 2029 року).

 

181113 liga 3


За результатами засідання було вирішено підготувати проект листа до уряду за підписом керівництва ТПП України та комітету з питань оборонно-промислового комплексу при ТПП України, з урахуванням зауважень комітету щодо розробки нормативного документа про порядок проведення оцінки особливості й інших пропозицій комітету.

 

Новина по темі: ВИЙШОВ НОВИЙ ВИПУСК КАТАЛОГУ «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019


Також Державному науково-дослідному інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки запропоновано надати до Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України» потреби в обладнанні для забезпечення завдань сертифікації. Ліга, у свою чергу, спільно з ДК «Укроборонпром» опрацює можливість надання такого обладнання іноземними партнерами.


Наприкінці засідання Комітет прийняв рішення про включення до складу Комітету Голови Федерації професіоналів безпеки Сергія Сидоренка.

 

181113 liga 4

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues