181119 DARPAВід «живої зброї» до космічного безпілотника – бо звичайними БпЛА чи роботами вже нікого не здивуєш

 

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США (DARPA) ще з 50-х років минулого століття займається розробкою технологій, які згодом набувають широкої популярності не тільки у військових, але й в цивільного населення, такі як GPS чи Інтернет (прототипом якого була мережа ARPANET, розроблена американським агентством). І сьогодні DARPA продовжує створювати та розвивати технології: як нові, так і вже відомі.

 

Досить суперечливий проект DARPA під назвою Insect Allies, що передбачає створення «живої крилатої зброї» для захисту як від природних, так і штучних загроз, зокрема біотероризму. Ідея полягає в тому, щоб навмисно «заражати» комах штучно створеними вірусами та мутаціями, які будуть передавати їх рослинам, щоб вони були стійкими до впливу різних зовнішніх чинників. І хоча DARPA традиційно запевняє, що міжнародному співтовариству не варто турбуватися, вчені та дослідники висловлюють занепокоєння тим, що ця технологія надалі може використовуватися як новий вид потенційно небезпечної зброї. Керівник проекту Блейк Бекстин визнає, що цей проект теоретично може стати новою біологічною зброєю, але зауважує, що «так можна сказати про будь-яку сучасну технологію».

 

Деякі з досліджень DARPA зосереджені на «апгрейді» людського мозку: під керівництвом Джастіна Санчеса, менеджера відділу біологічних технологій, проводяться дослідження з метою надати людині унікальну пам’ять. Дослідники імплантують електроди в мозок, щоб записати його дії, пов’язані з розпізнаванням візерунків та запам’ятовуванням низки слів, після чого підсилюють пам’ять людини, використовуючи записану діяльність мозку. Проте отримані результати мають декілька значних недоліків, зокрема Даг Вебер, колишній керівник програми DARPA, пояснює: коли вчені вводять електроди в головний мозок, вони зникають з витоком крові за кілька місяців чи років.

 

Новина по темі: DARPA ВИВЧАЄ ТЕХНОЛОГІЮ «РОЮ» ДЛЯ РОБОТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

 

А вже в 2020 році в небі (чи, правильно буде сказати, в космосі), за словами представників DARPA, має з’явитися Phantom Express (XS-1) – новий космічний безпілотник, який буде здатний щоденно виводити на опорну орбіту супутники вагою до 1400 кг – розробники стверджують, що безпілотник може зробити 10 рейсів протягом 10 днів. XS-1 має суттєво спростити та здешевити вивід на орбіту невеликих супутників. Звичайно, що розробка може використовуватися не тільки в цивільних цілях – військових обов’язково зацікавлять можливості використання цього супутника для розвідки та інших цілей. Створенням космічного безпілотника наразі займається компанія Boeing, яка в 2017 році отримала контракт від DARPA на розробку та випробування цього космічного апарата.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues