181119 kentawr 0Сьогодні, 19 листопада, до Одеси для продовження випробувань прибули новозбудовані десантно-штурмові катери проекту 58503 (шифр «Кентавр»). Наразі було завершено заводські випробування нових бойових одиниць на Київському суднобудівному заводі ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському», де їх було побудовано на замовлення Міністерства оборони України для Військово-Морських Сил ЗС України.

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-центр Командування ВМС ЗС України.

 

«Десантно-штурмові катери здійснили успішний перехід під власними двигунами з Києва до Одеси, наступний етап – завершення встановлення обладнання, ходові випробування у морі та перехід до стадії державних випробувань», - зазначив начальник управління кораблебудування Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Василь Радчук.

 

Новина по темі: СПУСК ПЕРШОГО ДЕСАНТНО-ШТУРМОВОГО КАТЕРА «КЕНТАВР» (ВІДЕО)


«Під час будівництва катери пройшли модернізацію, у тому числі встановлення деяких нових систем, які зараз проходитимуть перевірку на функціональність як окремо, так і в складі корабля», - додав він.

 

181119 kentawr 1

 

Варто зазначити, що даний проект має ряд відмінностей від аналогічних у даному класі катерів, зокрема швидкість близько 40 вузлів, бронювання, можливість перевезення морського десанту та його висадку через носову апарель, а також наявність реактивної системи залпового вогню і бойових модулів.

 

Новина по темі: «КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ» У КІНЦІ 2018 РОКУ ЗАКЛАДЕ ПЕРШИЙ КОРПУС НОВОГО РАКЕТНОГО КАТЕРА ДЛЯ ЗСУ (ФОТО ТА ВІДЕО)

 

Нагадаємо, довжина вітчизняних катерів становить 24,3 м, найбільша ширина - 4,8 м, а максимальна осадка близько метру. Автономність «Кентавру» п'ять діб, екіпаж - п'ять чоловік, десантомісткість - 32 морпіхи.

 

181119 kentawr 2

 

Два водометних двигуни виробництва компанії Hamilton Jet з Нової Зеландії дозволять їм розвивати швидкість до 50 вузлів (92,6 км / ч).

 

Озброєння - дві 80-мм реактивні системи залпового вогню, два бойових модулів з 12,7-мм кулеметами та 40-мм гранатометами, а також системи для постановки димової завіси.

 

Новина по темі: «КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ» РОЗРОБЛЯЄ НОВІ КАТЕРИ ДЛЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ

 

Також на «Кентаври» встановили радіолокаційну станцію DRS4D-NXT. Вона дозволяє супроводжувати відразу до 100 цілей. Крім цього, є супутниковий термінал Iridium Pilot, який дозволяє одночасно мати до трьох незалежних ліній зв'язку та забезпечує постійне підключення до мережі передачі даних зі швидкістю до 134 кбіт / сек.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues