181120 oliver 0Україна отримала пропозицію від США про передачу двох фрегатів Oliver Hazard Perry, раніше виведених зі складу американських військово-морських сил (ВМС), заявляє командувач ВМС Збройних сил України Ігор Воронченко.

 

 


Про це адмірал розповів у інтерв’ю «5 каналу», повідомляє Defense Express.

 

«Так, дійсно, ми отримали пропозицію щодо передачі двох одиниць фрегату типу OliverPerry, ті які були виведені зі складу ВМС США у 2013-2015 роках», - сказав Ігор Воронченко.


Однак до цього питання, не дивлячись на значну потребу в кораблях такого класу, керівництво держави підходить без поспіху, ретельно обдумуючи варіанти.

 


«Вони нам потрібні, але ж такого типу кораблі потрібні на перспективу. І зараз всі ці пропозиції нами уважно проробляються. Ми прораховуємо безпосередньо, як ми будемо приймати, в якому стані, що для цього потрібно, скільки вони будуть коштувати. Приблизно 25 мільйонів доларів США коштує щорічна експлуатація такого типу фрегата з урахуванням заробітної плати екіпажу, його ремонту. Якщо брати світовий досвід, то сама вартість корабля – це 30% від сього його шляху експлуатації. 60-70% - це утримання, це модернізація та утилізація», - зазначив командувач ВМС України.

 

Публікація по темі: АЗОВСЬКЕ ПРОТИСТОЯННЯ. ДІЇ, РЕАКЦІЇ, НАСЛІДКИ


Варто відзначити, що прийняття ЗС України фрегатів Oliver Hazard Perry дозволить значно розширити бойові можливості ВМСУ у зоні відповідальності, підвищити мобільність, здатність діяти в будь-якому районі Чорного моря як у складі міжнародних об’єднань, так і самостійно. Що особливо доречно виглядає на цей час, з огляду на ворожі дії РФ на наших морських кордонах.

 

181120 oliver 1


Проте є в цій пропозиції й чимало важких моментів. Так придбання декількох кораблів такого класу автоматично стримає реалізацію національної програми будівництва кораблів класу «корвет». Крім того, на даний момент в Україні немає потрібної для обслуговування американських фрегатів інфраструктури та фахівців і розв'язання цього питання забере певний час і значну суму коштів. До того ж, як вже повідомив Воронченко, просто утримання двох Oliver Hazard Perry обійдеться нашому військовому бюджету в досить значну суму - 50 млн доларів щорічно. І нарешті, незрозуміло яке озброєння буде встановлене на цих кораблях.

 

Публікація по темі: НАВІЩО ВМСУ АМЕРИКАНСЬКІ ФРЕГАТИ


Відомо, що на кораблях, що зберігаються у резерві, демонтовано ракетне озброєння (ЗРК і ПКР), проте залишено 76-мм універсальну гармату, 20-мм автомати, а також 327-мм торпедні апарати. Однак, без сучасних ракетних систем, які є основним озброєнням, такі дорогі кораблі Україні не потрібні. І як буде вирішуватися це питання (передачею американського озброєння чи адаптацією українських зразків) наразі не відомо.

 

181120 oliver 3


Нагадаємо, фрегати на час завершення будівництва мали наступні ТТХ: водотоннажність 4200 т, довжина 135 м(перша серія) або 138,1 (решта), ширина 13,7 м, занурення 6,7-7,7 м. Головна енергетична установка - газотурбінна, у складі 2-х установок General Electric LM2500-30 потужністю 41000 к.с., швидкість повного ходу 29 вузлів.

 

Новина по темі: ДО ОДЕСИ ДЛЯ ПРОДОВЖЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ ПРИБУЛИ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВІ КАТЕРИ «КЕНТАВР»

 

Дальність плавання 4500 миль (20 вузлів) або 5000 миль (18 вузлів). Екіпаж 219 (в т.ч. 19 офіцерів) осіб.

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКІ ЕКІПАЖІ ПАТРУЛЬНИХ КАТЕРІВ ISLAND ЗАВЕРШИЛИ ЧЕРГОВИЙ ЕТАП ПІДГОТОВКИ (ВІДЕО)

 

Кораблі пройшли модернізацію з оснащенням сучасними РЛС, ГАС, автоматизованими системами розвідки, управління вогнем, РЕБ тощо.

 

181120 oliver 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues