181203 BEZPILOTNIKОб’єднані спільною місією дрони показали здатність працювати в умовах обмеженого зв’язку та відсутності контролю з боку людини

 

У рамках програми Collaborative Operations in Denied Environment (CODE) в штаті Аризона Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США (DARPA) продемонструвало здатність безпілотних повітряних систем адаптуватися та реагувати на непередбачувані загрози в середовищі з обмеженим доступом, повідомляє Defence One. БпЛА ефективно передавали інформацію, спільно планували завдання місії, координували тактичні рішення та вдало реагували в середовищі з високим рівнем загрози з мінімальними контактами з оператором.

 

Спочатку безпілотники діяли спільно з командиром, що керував місією. Коли комунікації було пошкоджено, БпЛА показали здатність зберегти та слідувати плану місії без зовнішнього втручання військових. Здатність безпілотників взаємодіяти в умовах часткової чи повної відсутності зв’язку є важливим кроком до впровадження програм щодо проведення динамічних міжміських взаємодій мобільних наземних та морських пристроїв в умовах протистояння ворожим силам.

 

«Безпілотники продемонстрували здатність працювати в складних умовах за відсутності будь-якого зв’язку протягом тривалого періоду. Це є основою для створення автономної команди, що може адаптуватися до вимог місії та змін середовища», – зазначає менеджер програми DARPA CODE. Протягом трьох тижнів 6 реальних та 24 віртуальних безпілотників отримували завдання від військових та об’єднувалися в автономні групи для пошуку, навігації та виконання як запланованих місій, так і тих, що виникали протягом завдання.

 

Новина по темі: НОВІ ТА ВЖЕ ВІДОМІ: 3 ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ВІД DARPA

 

Також безпілотники довели здатність підтримувати зв’язок із командиром операції, якщо це можливо. Зауважимо, що політика Пентагону вимагає, щоб оператор був принаймні в курсі прийняття безпілотними системами рішень, що пов’язані із загрозою людським життям та за можливості міг їх контролювати. Наразі оператор має можливість скасувати місію, якщо є підозра, що безпілотники можуть вийти з-під контролю чи вони тривалий час не виходили на зв’язок із командним пунктом.

 

Наразі команда DARPA працює над створенням нових технологій, необхідних для підтримки подальшого розвитку, інтеграції та тестування безпілотного «рою» та інших майбутніх автономних систем. Розробники планують запровадити нові алгоритми автономії в поточне програмне забезпечення, що в майбутньому матимуть масштабні можливості щодо підвищення ефективності авіаційних платформ, а також скоротять час розробки та вартість майбутніх систем.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues