181203 dop realКомпанія сподівається розпочати випробування системи вже в наступному році

 

Компанія BAE Systems на початку 2019 року планує розпочати випробування нової системи доповненої реальності на борту військового корабля Королівського флоту та в перспективі розпочати впровадження такої технології протягом другої половини наступного року, повідомляє Defence News. На створення цієї системи компанія отримала $27 млн. «Представники військових у захваті від того, над чим ми працюємо. І вони хочуть в найближчому майбутньому використовувати ці технології», – стверджує Френ Коттон, представник BAE Systems.

 

Основна задача офіцера на містку – забезпечити безпеку корабля. Шляхом збільшення обсягів даних, що доступні для бортових та зовнішніх датчиків. виникає необхідність у створенні більш ефективних систем. Окуляри з доповненою реальністю дозволять військовим суміщати візуальні ефекти реального світу з даними, що створюють датчики, такими як радіолокатори, гідролокатори тощо. Технологія схожа на ту, що використовується в цифрових шоломах для пілотів. Коттон зазначає, що BAE Systems використовують напрацювання зі своєї розробки нового шолома Striker II для створення нової системи для Королівського флоту.

 

Якщо датчики сигналізують про підозрілий об’єкт, користувач системою доповненої реальності може одразу звірити інформацію з класифікаційними даними та позначити це безпосередньо в системі без необхідності повідомлення про це операторам. «Система дозволяє контролювати ситуацію та зосередитися на тому. що відбувається, а не займатися передачею інформації оператору», – пояснює Коттон.

 

Ця технологія може бути поштовхом до створення новий напівавтономних військових кораблів з невеликими екіпажами, адже концепція майбутнього диспетчерського пункту передбачає, що він буде розташовуватися не на кораблі, а на суші, що суттєво знизить ризики для військових та підвищить безпеку під час бою. У випадку ураження корабля ворожими силами, офіцер зможе і надалі отримувати інформацію з непошкоджених датчиків та керувати ситуацією, маючи перевагу перед ворогом. «Ми знаємо, що це спрацює, тому що у вас можуть бути пілоти в Техасі, що контролюють безпілотники, які літають над Афганістаном, то чому ми не можемо зробити те саме з флотом?», – говорить Коттон.

 

Новина по темі: DARPA ВИВЧАЄ ТЕХНОЛОГІЮ «РОЮ» ДЛЯ РОБОТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

 

Зазначається, що схожа гарнітура від HoloLens буде представлена на Information Warrior, що відбуватиметься з 25 березня по 11 квітня 2019 року. Однак ця гарнітура краще підходить для геймерів та розробників програмного забезпечення, ніж для військових потреб, зазначають в BAE Systems.

 

Водночас повідомляється, що є деякі питання стосовно впливу яскравого сонячного світла та функціонування системи під час шторму, однак наявні в компанії технології допомагають вирішити й ці проблеми, запевняє Коттон. Тому успішні випробування цієї системи мають стати поштовхом до створення інших пристроїв доповненої реальності для військових кораблів.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues