181206 ELCHENKO 0Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй 17 грудня розгляне проект резолюції про мілітаризацію окупованого Криму Російською Федерацією з урахуванням російської агресії в Керченській протоці, і зокрема захоплення українських суден та екіпажу.


Про це повідомляє Unian з посиланням на заяву постійного представника України Володимира Єльченко на брифінгу у Нью-Йорку про ситуацію в Чорному та Азовському морях.


Представник України наголосив, що агресивні дії Росії з 2014 року являють собою кричуще порушення положень Статуту ООН, Гельсінського заключного акту, Конвенції ООН з морського права, а також низки інших багатосторонніх та двосторонніх угод.


"Російські дії характеризуються зростаючими масштабами, інтенсивністю та небезпекою, а також створюють загрозу для безпеки усіх країн регіону Чорного моря і за його межами", - заявив Єльченко.


"Твердість міжнародної відповіді має бути адекватною до загроз, породжуваних російською агресією. Для досягнення цієї мети, Україна разом з 29 співавторами направли для розгляду Генеральною асамблеєю ООН 17 грудня проект резолюції під назвою "Проблема мілітаризації Автономної республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів", - наголосив посол.


Новина по темі: У ЄС ЗАКЛИКАЮТЬ НЕГАЙНО ЗВІЛЬНИТИ УКРАЇНСЬКІ КОРАБЛІ ТА ЇХ ЕКІПАЖІ ТА ПІДТРИМУЮТЬ УКРАЇНУ


Наразі попередньо заплановано, що голосування за проект резолюції 17 грудня відбудеться о 17:00 за київським часом.


Як раніше повідомляв Defense Express, Президент запроваджує воєнний стан на всій території України з 9:00 ранку 28 листопада.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues