181209 KENTAVR 0За умови відповідного потоку замовлень та закупівлі комплектуючих завод «Кузня на Рибальському» може випускати щомісяця десантно-штурмові катери типу «Кентавр».


Про це повідомив головний конструктор заводу «Кузня на Рибальському» Сергій Білозубенко в інтерв'ю для програми «Техніка війни», повідомляє Defense Express.


«Кентавр» це десантно-штурмовий катер призначений для доставки десанту до місця висадки. Довжина його 24 метри, осадка 1,06, кількість десантну 36 осіб, кількість екіпажу 5 чоловік.


«У нього швидкість 40 вузлів, а у «Гюрзи» тільки 25, природно обводи в нього зовсім інші. Конструкція зовсім інша, тому що при практично тих самих розмірах («Кентавр» більший на 1,3 м за «Гюрзу») потрібно було досягнути швидкість у 40 вузлів. Це складне завдання в таких габаритах, з бронюванням досягти такої швидкості. Тому тут максимально використана конструкція з алюмінієвих матеріалів. Корпус має бронювання, ми використали шведську сталь, що дає захист від кулі 7,62-мм», - розповідає Сергій Білозубенко.

 


«Озброєння, це два полегшених бойових модулі, що розташовані у носовій та кормовій частині, які складається з 40-мм автоматичного гранатомету УАГ-40 нашого виробництва і кулемет калібром 12,7-мм. Модулі стабілізовані. Також катер має ракетний модуль, що складається з двох блоків з некерованими ракетами С-8. Кожен блок на 20 ракет, тож загалом модулі 40», - додав конструктор.


Новина по темі: У КИЄВІ ВИПРОБУВАЛИ МОДЕРНІЗОВАНИЙ ШВИДКІСНИЙ КАТЕР UMS-1000 ДЛЯ ДПСУ


Комплектуючі тут, крім головних двигунів, дизель-генераторів (Caterpillar, США), водометів (Нова Зеландія) і редукторів (GTP), практично все українське. Але, основна проблема це поставка дизелів, дизель-генераторів і водометів, де строк поставки від шести до дев'яти місяців. Після цього «Кузня» зможе за три місяці все зібрати. Тобто якщо б це стояло на потоці, то після трьох місяців, можна щомісяця, або кожні два місяці видавати готовий катер.


Як раніше повідомляв Defense Express, українські морпіхи долучилися до випробувань нових «Кентаврів».

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues