181212 LAZZBROYAУ недалекому майбутньому високотехнологічна лазерна зброя, встановлена на винищувачах та безпілотниках, буде знищувати цінні ворожі об’єкти

 

Фахівці Сполучених Штатів працюють над збільшенням точності та поліпшенням систем контролю сучасної лазерної зброї, а також збільшенням потужності від 10 кВт до 100 кВт. Розробники також зацікавлені в створенні систем наведення, завдяки яким лазерна зброя буде здатна слідувати за необхідним об’єктом протягом тривалого часу. Очікується, що перші повноцінні випробування зброї будуть проведені до 2021 року, повідомляють представники ВПС США.

 

Військові зазначають, що спочатку лазерна зброя буде тестуватися на таких великих платформах, як С-17 та С-130, через те, що вантажні літаки краще підходять для транспортування потрібної кількості енергоносіїв, необхідних для бортових лазерів. А вже потім будуть адаптувати технології для встановлення на F-15, F-16 або F-35.

 

Дослідницька лабораторія активно працює над створенням лазерної зброї як для пілотованих, так і для безпілотних систем, однак якщо говорити про останні, то поки що невідомо, коли саме дрони отримають сучасні лазерні системи.

 

Новина по темі: У США ПРОТЕСТУВАЛИ ТЕХНОЛОГІЮ «РОЮ» ДЛЯ РОБОТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

 

Лазери стануть відмінним доповненням до сучасних систем зброї, зазначають розробники. Ця зброя дозволить знищувати необхідні об’єкти з високою точністю, а також буде здатна знищувати ворожі ракети без ймовірності вибуху.

 

У звіті Дослідницької лабораторії ВПС США “Швидкість світла в битві 2020 року” зазначається, що 30-кВт лазер, розташований на невеликому човні, може стати потужною зброєю навіть проти невеликих БпЛА, знищуючи його на відстані кількох кілометрів. А вже більш потужні лазери ефективно працюватимуть проти ворожої техніки та транспортних засобів на більших відстанях. Як вже зазначалося, лазери набагато дешевші ніж ракети-перехоплювачі, а технології керування пучками енергії та термічного управління сьогодні розвиваються достатньо швидко для цього.

 

І ще одна беззаперечна перевага лазерної зброї – багаторазовість використання в порівнянні зі звичайними ракетами. Наприклад, якщо таких ракет на борту може бути шість чи сім, то кількість пострілів лазерної системи обмежується лише тією кількість палива, необхідного для керування зброєю.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues