181218 kwitnik 0Фахівці ДП НВК «Прогрес», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробили сучасну цифрову головку самонаведення для цілої низки нових високоточних коригованих снарядів українського виробництва.

 

 

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Державного концерну.


На відміну від старої аналогової головки самонаведення (ГСН), якою були оснащені високоточні 152-мм снаряди «Квітник» та в якій використовувалися комплектуючи з РФ, нова цифрова ГСН має значно менші розміри й не має у своїй конструкції деталей вироблених у державі-агресору.

 

181218 kwitnik 2

Аналогова головка самонаведення попередньої генерації для високоточних 152-мм снарядів «Квітник» / Фото: «Укроборопром»


«І цій головці попередньої генерації був аналоговий метод обробки сигналів. Тут же (у новій головці – прим. ДЕ) закладений цифровий – 3 блоки, які виконують функціонал головки самонаведення», - пояснив перший заступник директора - Головний конструктор ДП НВК «Прогрес» Микола Клочко.

 

181218 kwitnik 3

Нова цифрова головка самонаведення (частина з мікросхемами) для високоточних українських снарядів / Фото: «Укроборопром»


Завдяки переходу на цифрову систему управління вдалося в рази зменшити розміри та вагу нової ГСН та значно збільшити параметри надійності та завадозахищеності. Водночас нова головка наведення дозволяє використати її не тільки у 152-мм «Квітнику», але і в його «натівській» версії в 155-мм калібрі, а також у 122-мм снаряді «Карасук» та новій 120-мм міні «Круча».

 

181218 kwitnik 4

120-мм керована міна «Круча» / Фото: «Укроборопром»


«Ідеологія її вибрана таким чином, щоб це був універсальний блок, який би підходив під комплектування як боєприпасів калібру 155, 152, і в наступному калібру - 122 і 120 мм», - відзначив Микола Клочко.

 

181218 kwitnik 5

122-мм керований снаряд «Карасук» / Фото: «Укроборопром»


Таким чином, використання однієї головки наведення у всій лінійці калібрів високоточних снарядів, за умови їх серійного виробництва великим партіями, дозволяє значно зменшити її вартість.

 

Новина по темі: УКРАЇНА ГОТОВА ПОЧАТИ СЕРІЙНИЙ ВИПУСК АРТСНАРЯДІВ "КВІТНИК" БЕЗ РОСІЙСЬКИХ ДЕТАЛЕЙ


Нагадаємо, модернізований високоточний 152-мм снаряд «Квітник» на відстані до 20 км влучає у ціль з похибкою у лічені сантиметри. Фактично, цей снаряд може поцілити у лист формату А4 першим пострілом.

 

181218 kwitnik 6

152-мм керований снаряд «Квітник» / Фото: «Укроборопром»


Це стало можливим завдяки лазерному наведенню на ціль, яке може здійснюватись з безпілотника або наземним корегувальником.

 

Публікація по темі: ОДИН МОЖЕ ЗАМІНИТИ ДЕСЯТКИ ЗВИЧАЙНИХ: УКРАЇНСЬКІ РОЗРОБНИКИ ПОКАЗАЛИ КЕРОВАНІ АРТИЛЕРІЙСЬКІ СНАРЯДИ


Така технологія дозволяє знищувати найзахищеніші цілі, наприклад, командні пункти, вузли зв‘язку, мости, переправи, опорні пункти, тощо. Досягається тотальна перевага у контрбатарейній боротьбі, коли ворожа артилерія ліквідується без шансу на отримання удару у відповідь.

 

181218 kwitnik 1

За результатами заміни російських комплектуючих у ГСН виявилось, що замість 11 поверхів плат у страій головці самонаведення (зліва) для цих керованих снарядів цілком достатньо 3 (праворуч). Дивимося на різницю на фото / Фото: «Укроборопром»

 

Завдяки лазерному наведенню можливо знищувати навіть рухомі цілі, наприклад, бронетехніку, як на марші, так і у бойових порядках. Окрім того, використання «розумної» зброї дозволяє завдавати точні удари по противнику, який прикривається цивільними об‘єктами.

 

Новина по темі: ДК «УКРОБОРОНПРОМ» НА ADEX-2018 ПРЕЗЕНТУВАВ «КВІТНИК» БЕЗ РОСІЙСЬКИХ КОМПЛЕКТУЮЧИХ


Таким чином, «Квітник» може виконувати спеціальні, надскладні завдання, які неможливо виконати звичайними снарядами. Саме така «розумна» зброя повністю відповідає сучасній концепції ведення війни за стандартами НАТО, коли перевага досягається точністю, злагодженістю та мобільністю вогню.

 

181218 kwitnik 7

Нові вітчизняні ГСН / Фото: «Укроборопром»

 

Перша версія боєприпасу мала близько 40% російських комплектуючих. За декілька років фахівці ДП НВК «Прогрес» провели масштабну роботу із повного імпортозаміщення «Квітника». Цикл виробництва виробу – замкнений, деякі комплектуючі вироби закуповуються у провідних виробників світового рівня.

 

Публікація по темі: ОДРАЗУ У ЦІЛЬ: ВИСОКОТОЧНІ БОЄПРИПАСИ НА НОВІЙ ЕЛЕМЕНТНІЙ БАЗІ


Завдяки цьому вдалось перейти до цифрової системи управління, збільшити вогневу потужність «Квітника» та підвищити його надійність. Фактично, системи снаряду були повністю переконструйовані й відтепер вітчизняні виробники НВК «Прогрес» та ЦКБ «Точність» готові почати серійний випуск артилерійських керованих снарядів «Квітник» без деталей російського виробництва.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues