181218 STELSВ Академії ВПС США працюють над створенням 12-метрового безпілотника зі стелс-технологією. Дрон розміром з винищувач призначений для випробування систем протиповітряної оборони.

 

Кадети Академії ВПС США працюють над створенням безпілотника зі стелс-технологією розміром з винищувач, повідомляє Poplar Mechanics. Планується, що безіменний літак буде протестовано у 2019 році та може стати першим літальним апаратом, створений кадетами Академії.

 

Робота над проектом розпочалася ще у 2007 році. Тоді викладачі та кадети пройшли етап проектування та фактично побудували повноцінний літак. Розробники мали на меті створити дрон зі стелс-технологією для тестування ракетних систем «земля – повітря».

 

За даними ВПС США, у поточній версії довжина літака становить близько 12 м завдовжки з 7-метровим розмахом крила. Літак обладнано двома турбореактивними двигунами General Electric J85 – ті самі, що використовуються в навчальному Т-38.

 

Новина по темі: У США ПРАЦЮЮТЬ НАД УДОСКОНАЛЕННЯМ СУЧАСНОЇ ЛАЗЕРНОЇ ЗБРОЇ

 

Окрім курсантів ВПС, до команди проекту долучилися викладачі, а також урядові та галузеві фахівці. Сьогодні команда випробовує прототип в аерокосмічному тунелі Академії, намагаючись, серед іншого, виявити причини аварії після виконання «мертвої петлі».

 

За словами одного з представників команди розробники, тестування можливостей дрону пройдуть у вересні 2019 році на Догвайському полігоні. Якщо тест буде успішним, то команда очікує, що Пентагон може придбати їх технологію.

 

«Наскільки нам відомо, це перший великий безпілотник для тестування систем ППО. Якщо не брати до уваги, що ми не знаємо деталей інших менш публічних програм, звичайно», – зазначає Томас Маклафлін, представник Академії ВПС США. Деякі спостерігачі надають припущення, що F-117A Nighthawk зі стелс-технологією використовується для подібних цілей, хоча вони вийшли «на пенсію» ще у 2008 році. Водночас безпілотний дрон отримає більш сучасний дизайн та дешевший у використанні.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues