З максимальною швидкістю до 180 км/год безпілотник з легкістю долає піщані чи засніжені місцевості.
Sand-X Motors спільно з URS Laboratories Switzerland розробили безпілотну версію свого гусеничного позашляховика T-ATV 1200, повідомляє Defence Update. Машина демонструє відмінну мобільність та легко долає такі перешкоди як піщані дюни, сніг, лід, бруд та скелі завдяки тому, що сила, з якою ця машина тисне на землю, значно нижче, ніж у людини чи іншого транспортного засобу. Якщо у квадроцикла цей показник становить 0,73 км/см2, у людини – 0,55 км/см2, то в безпілотного позашляховика – лише 0,04 км/см2. Завдяки низькому центру тяжіння в безпілотнику мінімізовано ризик перекидання. З вагою менш як 250 кг позашляховик може перевозити до 450 кг вантажу.
У межах прямої видимості оператор може керувати безпілотником на відстані до 10 км, в інших випадках цей показник сягає 4 км. Безпілотний позашляховик також може працювати автономно за допомогою попередньо запрограмованих задач та навігаційних точок з автоматичними функціями «повернення додому» та «слідувати за мною».
У більш ніж 40 країнах цей безпілотний позашляховик може замінити вже звичні квадроцикли. На відміну від інших колісних засобів, T-ATV не потребує дорожніх просвітів та фактично «ковзає» крізь перешкоди і може рухатися до місця призначення навпростець крізь майже будь-які перешкоди.
Управління позашляховиком здійснюється за допомогою системою дистанційного керування SMART URS Labs. Вбудований в базову конфігурацію транспортного засобу, система використовує пульт дистанційного керування, камери, GPS-трекери тощо. Завдяки цій системі оператор може встановлювати зв’язок з різними пілотованими та безпілотними транспортними засобами та керувати діями цих груп в межах однієї операційної зони.
Новина по темі: ШТУЧНІ ШПИГУНИ: СИНТЕТИЧНІ ФОРМИ ЖИТТЯ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ПОТРЕБ
Позашляховик T-ATV може використовуватися як альтернативний робот-сапер, знаходити міні та передавати оператору на планшет їх місцеперебування.
З додатковим причепом T-ATV стане у пригоді для евакуації поранених у небезпечних зонах завдяки своїй мобільності та високій маневреності. Для безпеки поранених на безпілотний позашляховик можна встановити додатковий балістичний захист.
T-ATV також планується використовувати для захисту кордонів та іншої інфраструктури. Завдяки системі NG-DFS, що виявляє найменші акустичні коливання, безпілотний позашляховик виявляє будь-які підозрілі об’єкти та надає інформацію координаційному центрі, який надає команду пілотованим квадроциклам прибути в місце для оцінки ситуації.
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ
![]() |
Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України. |