Єгипетські зброярі створили власний варіант колісної самохідної гаубиці М-46-1М на українському шасі КрАЗ.
Новинка була продемонстрована на міжнародній виставці оборонної та військової промисловості EDEX-2018, що вперше проводилася в Арабській Республіці Єгипет в Каїрі з 3 по 5 грудня 2018 року.
Колісна САУ М-46-1М становить собою локалізовану версію радянської буксируваної гармати M-46 калібру 130 мм встановлену на шасі вантажівки КрАЗ 6х6. Кабіна САУ має бронювання 2-рівня за стандартом НАТО STANAG 4569.
Новина по темі: «КРАЗ» ПРЕДСТАВЛЯЄ УКРАЇНУ В ЄГИПТІ НА ВИСТАВЦІ EDEX-2018
Вперше представлена на EDEX 2018, M-46-1M «є зразком нашої здатності адаптувати буксирувану артилерію до самохідної», - зазначили у міністерстві оборони Єгипту.
Прототип колісної САУ М-46-1М на шассі КрАЗ 6х6 / Фото: Army Recognition
Ця САУ призначена для використання піхотою, силами спеціальних операцій та як високомобільна артилерійська підтримка для підрозділів прикордонної оборони Єгипту.
Прототип колісної САУ М-46-1М на шассі КрАЗ 6х6 / Фото: DefenseWebTV
Повна вага спорядженої артилерійської системи складає 23 тони. САУ оснащена системами автоматичної подачі боєприпасів та заряджання. Гармата має функцію дистанційного керування та додаткову енергетичну установку.
130-мм гармата M-46 - копія радянської буксируваної гармати корпусної артилерії та колісна САУ М-46-1М на шасі КрАЗ 6х6 озброєна аналогічною гарматою / Фото: Марина Лисцева
Повідомляється, що М-46-1М може бути розгорнута за 90 секунд та має боєкомплект з 20 снарядів. Дальність стрільби колісної САУ становить близько 27 км.
Новина по темі: УКРАЇНСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА ОПК ПРЕДСТАВИЛИ СВОЮ ПРОДУКЦІЮ НА EDEX-2018 У ЄГИПТІ
Варто зазначити, що ПрАТ «АвтоКрАЗ», який є багаторічним постачальником вантажівок для Збройних сил Єгипту, також продемонстрував на виставці макет оновленої вітчизняної САУ «Богдана». Також, представники Кременчуцького автозаводу представили макети автомобілів КрАЗ-Фіона та прототипу важкого евакуатора 8x8 - КрАЗ-HRV.
Макет перспективної 155-мм САУ «Богдана» на базі шасі КрАЗ-63221(6х6) / Фото: Марина Лисцева
Нагадаємо, АРЄ має досить великий парк українських вантажівок – починаючи з 1961 року, Кременчуцький автомобільний завод поставив до Єгипту майже 4000 автомобілів КрАЗ різних моделей та модифікацій. Тому на EDEX-2018 були представлені й інші розробки місцевого ОПК, що побудовані на шасі КрАЗ.
Мобільний модуль річкової ланки на базі вантажівки КрАЗ / Фото: Марина Лисцева
Крім систем на базі автомобілів КрАЗ привернули увагу відвідувачів і декілька інших єгипетських розробок в яких використані українські комплектуючи.
Легкий броньований тягач МТ-ЛБ у варіанті розвідувальної машини з висувною мачтою, на якій розміщені РЛС виявлення наземних цілей, цілодобова електронно-оптична система спостереження та лазерний далекомір / Фото: Марина Лисцева
Так, єгипетські інженери встановили на свій БТР Fahd 300 український бойовий модуль БМ-3М «Штурм-М», що оснащений 30-мм гарматою, кулеметом КТ-7,62, автоматичним гранатометом 30-мм та двома пострілами ПТРК «Бар’єр». Ця бронемашина була спроектована західнонімецькою фірмою «Тіссен-Хершель» на замовлення міністерства оборони Єгипту та кілька десятків років вироблялася в АРЄ. На цей час в армії Єгипту є понад 400 одиниць таких БТР.
БТР Fahd 300 SHURM BM-3 з українським бойовим модулем БМ-3М «Штурм-М» / Фото: DefenseWebTV
Ще одною цікавою новинкою на базі бронемашини Fahd був прототип мобільного мінометного комплексу (ММК), аналогом якого в Україні є ББМ «Барс-8ММК» оснащений схожім 120-мм автоматизованим мобільним мінометним комплексом UKR-MMC. При цьому, на українському стенді схожа розробка, однак в полегшеній версії на автомобільному шасі підвищеної прохідності, також була продемонстрована.
Прототип мобільного мінометного комплексу Fahd MMC / Фото: Марина Лисцева
Резюмуючи, можна зазначити, що українські оборонні підприємства мають чималий простір для плідної співпраці з їх єгипетськими колегами. При цьому, це стосується як модернізації старої техніки, так і розробки перспективних і сучасних зразків озброєння.
Полегшена версія мобільного 120-мм міномету (ММК) на автомобільному шасі підвищеної прохідності / Фото: Марина Лисцева