181220 skif 0Під час військового параду на честь Національного дня Катару, що пройшов у Досі 18 грудня ц.р., було вперше продемонстровано броньовані автомобілі озброєні бойовими модулями Aselsan, що оснащені українськими керованими ракетами «Скіф» розробки КБ «Луч».

 

 

Про це повідомляє Defense Express.


Новий бойовий модуль (БМ) Aselsan SARP Dual був встановлений на бронеавтомобілі Ejder Yalçın III  виробництва турецької компанії Nurol Makina ve Sanayi A.Ş. Усього на параді було продемонстровано 10 таких машин.

 


Як повідомила прес-служба ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт», БМ був створений в рамках розширеного військово-технічного співробітництва між Україною (ДККБ «Луч») та Туреччиною (Aselsan).

 

181220 skif 1


Головним озброєнням модуля, що також оснащений кулеметами, стали українські високоточні ракети «Скіф» (експортний варіант «Стугна-П»), що здатні вражати ціль на відстані 5 км і пробивають броню товщиною 800 мм за динамічним захистом.

 

181220 skif 2

181220 skif 3


Українська система, з двома пусковими установками для ракет РК-2С, була інтегрована в спеціальну версію дистанційно керованого бойового модуля, який Aselsan постачає для потреб збройних сил Катару. Турецька компанія виступила розробником та інтегратором озброєння, своєю чергою, «СпецТехноЕкспорт» забезпечує постачання лазерних систем наведення та ракет, розроблених та виготовлених КБ «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром».

 

Новини по темі: 

 

КБ «ЛУЧ» РАЗОМ З ІНОЗЕМНИМИ ПАРТНЕРАМИ ПРОВЕЛО ВИПРОБУВАННЯ НОВОГО БОЙОВОГО МОДУЛЯ. ВІДЕО

 

НОВА ЗБРОЯ ДЛЯ «КОЗАКА»


Цей проект є першим прикладом спільного просування українсько-турецької оборонної продукції на ринки третіх країн. Слід зазначити, що десятки бронетранспортерів Збройних Сил Катару були оснащені новими бойовими модулями з українськими ПТРК. Водночас, «СпецТехноЕкспорт» продовжує активно працювати над збільшенням обсягів постачання та розширення співпраці з партнерами, щоб задовольнити потреби міністерства оборони Катару у придбанні новітніх оборонних систем.

 


Варто нагадати, що вперше випробування українських ракет інтегрованих з модулем Aselsan відбулись у травні цього року. Тоді бойовий модуль у варіанті з 4 пусковими був встановлений на українській бронемашині «Варта», а під час другого випробування (у липні ц.р.) - на ББМ «Козак-2М».

 

181220 skif 6

181220 skif 5


Також турецький бойовий модуль демонструвався на виставці «Зброя та Безпека-2018», що пройшла у Києві з 9 по 12 жовтня 2018 року.

 

181220 skif 7

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues