190114 EASU 0На початку наступного року Збройні сили України планують прийняти на озброєння єдину автоматизовану систему управління (ЄАСУ).

 

 


Про це інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур’єр» розповіли у Генеральному штабі ЗСУ, повідомляє Defense Express.


За словами співбесідника агентства, «демонстрації військовому керівництву та тестування елементів майбутньої ЄАСУ свідчать про можливість «проходження» та реалізації рішень військового керівництва у 12 разів швидше, ніж нині». Він додав, що під час означених випробувань «досягнуто автоматизації 70% функціоналу при аналізі інформації та провадженні рішення».

 


Водночас представник Генштабу ЗСУ поскаржився на те, що розробка та фінансування ЄАСУ навіть не включено у перелік пріоритетів РНБОУ, які мають суттєво посилити обороноздатність країни.

 

Новина по темі: ТОВ «ТЕЛЕКАРТ-ПРИЛАД» ОСВОЇЛО РЕМОНТ І МОДЕРНІЗАЦІЮ СКП-11


Варто нагадати, що починаючи з 1992 року, НДУ ЗС України, установами НАН України та промисловості з тематики ЄАСУ ЗС виконувалося понад 100 НДР і понад 40 ДКР. Досвід проведення робіт засвідчив їх низьку ефективність. Так, лише близько 20% робіт дійшли до стадії виготовлення дослідних зразків, дослідної експлуатації та держвипробувань, а близько 80% з них не знайшли свого впровадження, тому були призупинені на різних етапах виконання роботи: ескізного та технічного проектування (40%), розробки конструкторської документації (40%). У військовому відомстві підрахували, що на АСУ ЗСУ було витрачено вже понад 700 млн грн.

 

Новина по темі: ЗСУ ПОЧАЛИ ОТРИМУВАТИ ШТАБНІ МАШИНИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗВ‘ЯЗКУ ТА КООРДИНАЦІЇ ПІДРОЗДІЛІВ СА-10У (ВІДЕО)


На думку військових фахівців, на нинішньому етапі головне завдання щодо створення Єдиної автоматизованої системи управління Збройними силами України полягає у впровадженні сучасних інформаційних технологій в управління військами, бойовими засобами та зброєю. Усі складові ЄАСУ повинні проектуватися з урахуванням вимог інтегрованого інформаційного середовища – це принципова вимога, без реалізації якої робити з впровадження ЄАСУ ЗСУ не можуть бути ефективними.

 

Новина по темі: ЗСУ ОТРИМАЛИ СУЧАСНІ МОБІЛЬНІ АСУ «ОРЕАНДА»


Аналіз фахівців свідчить, що створення та впровадження ЄАСУ ЗСУ здатне на 40% покращити реагування на військові атаки та підготуватися до реагування на потенційний наступ ворожих російських військ. А також дозволить суттєво знизити втрати особового складу ЗСУ під час зіткнень та вогневих атак українських підрозділів.

 

Новина по темі: УНІВЕРСАЛЬНЕ МОБІЛЬНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ ОПЕРАТОРА ДЛЯ ЗСУ ВІД «ТЕЛЕКАРТ-ПРИЛАД» (ВІДЕО)

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues