190117 DOGOVIR 0Порушення Росією положень Договору про обмеження ракет малої і середньої дальності (ДРСМД) зачіпає інтереси багатьох держав, і США намагаються вирішувати пов’язані з цим безпекові питання пліч-о-пліч із керівництвом України.

 

Як інформує Defense Express, з посиланням на Укрінформ, про це під час прес-конференції у штаб-квартирі НАТО заявила заступник держсекретаря США з питань контролю над озброєнням та міжнародної безпеки Андреа Томпсон.


«Як я наголошувала під час зустрічі з союзниками, це (порушення Росією ДРСМД - ред.) не лише європейська проблема, а глобальна проблема як для Альянсу, так і для його партнерів. На цьому етапі ми продовжуємо напружено працювати, щоб удосконалити систему обміну інформацією, зробити її більш змістовною та доступнішою, щоб наші партнери і союзники мали таку саму інформацію, яку маємо ми. Не варто зараз заглиблюватися в кроки, які можуть бути зроблені у сфері оборони. Україна є нашим ключовим партнером, і ми розглядаємо вирішення оборонних проблем пліч-о-пліч з вашими вищими керівниками», - зауважила Томпсон.


Новина по темі: ЕКС-ПОСОЛ США ПЕРЕДБАЧАЄ НАДАННЯ УКРАЇНІ НОВОЇ ЗБРОЇ ЧЕРЕЗ 2-3 МІСЯЦІ


Вона повідомила, що напередодні у Женеві відбулася її зустріч з заступником міністра закордонних справ РФ, яка не привела до значного результату в контексті повернення Росії до виконання вимог ДРМСД. Томпсон нагадала заяву держсекретаря США Майка Помпео, який оголосив про рішення США надати Росії 6 місяців для представлення переконливих доказів припинення програми випробування новітньої ракетної зброї. Цей час спливає, тож якщо Росія не повернеться до виконання ДРМСД у зазначений термін, США призупинять участь у цьому Договорі.


«Як я сказала російським представникам у Женеві, ви не можете одночасно мати ракету та ДРМСД, - ці речі є взаємовиключними», - підкреслила заступник секретаря США з питань з питань контролю над озброєнням та міжнародної безпеки.


Як раніше повідомляв Defense Express, США додатково виділять 10 млн $ на розбудову спроможностей ВМСУ.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues