190122 Rheinmetall 0Німецька Rheinmetall (виробник танків Leopard 2) придбає 55% в існуючому секторі бойових машин BAE Systems (виробник танків Challenger 2) у Великобританії, за BAE Systems залишається 45%.

 

 


Про створення спільного британсько-німецького підприємства з розробки, виробництва та надання послуг військової техніки між Rheinmetall та BAE Systems стало відомо 21 січня ц.р., повідомляє Defense Express з посиланням на офіційний сайт Rheinmetall AG.


Створення нового спільного підприємства підлягає затвердженню регулюючими органами, яке, як очікується, буде завершено в першій половині 2019 року. Після того, як організаційні питання будуть завершені, спільна компанія називатиметься Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL).

 

Новина по темі: ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОЇ ВЕРСІЇ ТАНКА CHALLENGER MK 2 BLACK NIGHT


Нове спільне підприємство буде мати штаб-квартиру на підприємстві BAE Systems в Телфорд, Англія, і буде забезпечувати понад 400 робочих місць у Великобританії, а також збереже ключові технологічні та інженерні навички.

 

190122 Rheinmetall 4

Демонстратор танка Challenger 2 Black Night (проект Challenger 2 Life Extension Project (LEP)) на виставці DVD- 2018 / Фото: BAE Systems Land


Крім управління і розширення існуючого бізнесу щодо підтримки бойових машин, нове спільне підприємство має намір зіграти важливу роль в реалізації нової програми механізованої піхоти британської армії (MIV) та інших стратегічних програмах бойових машин.

 

Новина по темі: БРИТАНСЬКИЙ ТАНК CHALLENGER СТАНЕ «РОЗУМНІШИМ»


У повідомленні сказано, що спочатку сфокусований на цих великих британських програмах, RBSL також стане невід'ємною частиною підрозділу транспортних систем Rheinmetall і братиме участь у різних глобальних проектах і контрактах в області військової техніки. Очікується, що поєднання технології й продукції Rheinmetall для військових транспортних засобів з додатковими можливостями та продуктами, пропонованими BAE Systems, такими як Trojan, Terrier, Warrior, самохідна артилерійська система AS90, створить європейського лідера на ринку сектора військової техніки. RBSL зможе створити сотні додаткових робочих місць у Великобританії, як в Телфорді, так і в серед можливих субпідрядників.

 

190122 Rheinmetall 2

Найбільш досконала на цей час версія німецького танка Leopard 2A7+ / Фото: Krauss-Maffei Wegmann (KMW)


Варто нагадати, що британська бронетанкова галузь наразі перебуває у вкрай скрутному становищі. Ще у травні 2009 р. BAE Systems оголосила, що згортає виробництво танків Challenger 2 у зв'язку з відсутністю оборонного замовлення з боку уряду Великої Британії. У грудні 2016 року компанія Rheinmetall виграла контракт сумою £23 млн на розробку пропозицій з модернізації танків Challenger 2, аби подовжити їх ефективне застосування до 2035 року. Також контракт на продовження терміну ефективної експлуатації на таку ж суму отримав консорціум компаній Team Challenger 2 очолюваний компанією BAE Systems.

 

190122 Rheinmetall 1

Бронетранспортер Artec GTK Boxer у рекламному розфарбуванні в кольори британського прапора на експозиції виставки DSEI-2017 у Лондоні, вересень 2017 року / Фото: Alan Lessig / www.defensenews.com


Крім того, 31 березня 2018 року британська армія обрала БТР Boxer (виробництва ARTEC GmbH 64% акцій якої належать Rheinmetall AG) за програмою Mechanised Infantry Vehicle (MIV) для модернізації свого парку бронетехніки. Контракт розрахований на 500 машин за 2 млрд фунтів стерлінгів.

 

190122 Rheinmetall 3

Колишній цех по виробництву британських танків Challenger у місті Лідс, вересень 2018 року / Фото: Crossgates - Yesterday Today & Tomorrow


На фоні практичної відсутності замовлень у минулому році, почався знос одного з найбільших в Європі цехів в місті Лідс, на якому були побудовані безліч танків Challenger -1 і Challenger-2. Цех був побудований на майданчику Royal Ordnance Factory для виробництва нових танків фірмою Vickers Defence Systems (з 2004 року належить BAE Systems) і свого часу був найбільшим у Європі.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues