190206 zbroyaАмериканське оборонне відомство вивчає перспективи створення протиракетної лазерної зброї.

 

Міністерство оборони США досліджує можливості створення та використання нової протиракетної зброї – космічних лазерів чи орбітальних ракет – які могли б перехопити ворожі ракети, що зійшли зі стартового майданчика. Про це повідомляє Defence Express із посиланням на Defence One.

 

У рамках «Огляду протиракетної оборони» військові фахівці досліджували загрози балістичних, крилатих ракет та нової гіперзвукової зброї, а також розглядали шляхи удосконалення протиракетної оборони, у тому числі і шляхом використання чи створення нових технологій. Загалом дослідження триватиме близько шести місяців, як повідомляють джерела.

 

Майкл Гріффін, заступник міністра з питань дослідження і техніки, стверджує про необхідність розширення американської протиракетної оборони та пропонує Сполученим Штатам розглядати лазерну зброю як одне з потенційних рішень протидії загрозі.

 

Новина по темі: БРИТАНСЬКИЙ БЕЗПІЛОТНИК PROTECTOR ОТРИМАЄ РАКЕТИ BRIMSTONE

 

Повідомляється, що ці нові види зброї частково можуть бути інтегровані з датчиками низькоорбітальних супутників, що входять до програми «космічного сенсорного шару», яка має бути реалізована до 2023 року за підтримки генерала ВПС США Джона Гітена.

 

Водночас деякі фахівці зазначають, що ідея космічних «перехоплювачів ракет» є доволі сумнівною. Зокрема Кінгстон Рейф, член Асоціації з контролю над озброєнням стверджує, що «Міністерство оборони вже понад рік вивчає це питання і не може дійти згоди. Тому можемо зробити лише один висновок: космічна протиракетна зброя буде недоступною, неефективною та недешевою».

 

Але Гріффін вважає, що така система може бути більш ефективна, ніж ті, що існують сьогодні: «Ціна системи таких перехоплювачів може сягати близько $20 млрд, у той час, як ми сьогодні вже заплатили набагато більше і отримали набагато менше. Так, можливо треба буде більше коштів виділити на створення та розвиток своєї системи, але вартість її життєвого циклу буде значно нижчою. Ми витратили понад $30 млрд за 10 років, однак так і не отримали якихось вражаючих результатів».

 

Але для критиків така відповідь не є достатньо переконливою. Фахівці зазначають, що створення простої системи з усіма процесами буде коштувати не менше $300 млрд, але навіть у цьому випадку немає впевненості, що це буде дійсно ефективним рішенням.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues