190206 DPSU 0Державна прикордонна служба продовжує документувати незаконну діяльність Російської Федерації в акваторіях Азовського та Чорного морів. Фактично, разом із півостровом Росія анексувала також і Керченську протоку, вважаючи її своєю внутрішньою водною артерією.

 

Як інформує Defense Express, з посиланням на офіційний сайт МВС України, про це розповів голова ДПСУ Петро Цигикал.

 

«Росія вважає, що тепер може одноосібно приймати рішення про проходження суден Керч-Єнікальським каналом. Це є грубим порушенням не лише двосторонніх договорів, але й міжнародного морського права», - зауважив Петро Цигикал.

 

«Дуже важливо, що ПАРЕ минулого тижня прийняла резолюцію, яка повністю підтримує позицію України та засуджує агресивні дії Росії. Це дає надію, що наші військовополонені моряки будуть звільнені в середній перспективі. В середній, бо, на жаль, Росія поки ще не дуже зважає на рішення міжнародних інституцій. І це також питання часу», - наголосив Голова ДПСУ.

 

«Усі вони все ще перебувають на позиціях і проходять відповідні тренування. Але у разі військової агресії проти України сил лише Морської охорони Держприкордонслужби буде замало. Тому ми відпрацьовуємо заходи протидії спільно із штабом ООС та в єдиному задумі сил сектору Національної безпеки і оборони. Державна прикордонна служба у цій системі займає не основне, але й далеко не останнє місце», - додав Петро Цигикал.


Новина по темі: ТРЬОМ АРТИЛЕРІЙСЬКИМ КАТЕРАМ ДПСУ ВІДРЕМОНТУЮТЬ ОЗБРОЄННЯ


Прикордонниками також опрацьовуються можливі варіанти посилення наших морських підрозділів в Азовському морі. Вже проведено поточний ремонт кількох наших кораблів та катерів, а минулого року на службу заступили катери проекту UMC-1000 з покращеними ходовими характеристиками, проведено ремонт корабля «Донбас».


«І це лише початок. Наше завдання – створити в Азовському та Чорному морях потужне і мобільне угруповання прикордонних кораблів і катерів, які б могли оперативно та ефективно виконувати як правоохоронні функції, так і протидіяти військовим загрозам на початковому етапі збройного конфлікту», - зауважив Петро Цигикал.


Як раніше повідомляв Defense Express, ДПСУ збирається придбати у франції 22 патрульних катери.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues