190207 MotorSich 0На запорізькому ПАТ «Мотор Січ» 12 грудня 2018 року була відкрита ділянка по виробництву деталей з композитних матеріалів для українських гелікоптерів.

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на misto.zp.ua.

 

Новина по темі: АТ«МОТОР СІЧ» ПОСТАВИЛО ЗСУ 23 ВЕРТОЛЬОТИ МІ-8 МСБ ТА 10 ВЕРТОЛЬОТІВ МСБ-2


Розповідаючи про переваги композитних лопатей, під час відкриття нової ділянки, президент ПАТ «Мотор Січ» В'ячеслав Олександрович Богуслаєв наголосив, що вони дають гвинтокрилій машині величезний ресурс, який не обмежується календарними термінами, а сам літальний апарат може експлуатуватися за оцінкою його технічного стану. Лопаті з композитів легко ремонтуються і довго служать. Вони дозволяють взяти на борт вертольота більший вантаж, забезпечують вищу швидкість, мають чудові експлуатаційні характеристики в гірських умовах.

 


«В даний час в багатьох країнах світу, в тому числі європейських, композитне виробництво - одне з перспективних напрямків розвитку авіаційної промисловості, воно дозволить вже в найближче десятилітті замінити вироби з алюмінію та титану на композитні. І нашому підприємству потрібно відповідати вимогам часу. Сьогодні ми можемо відзвітувати та перед президентом України, і перед урядом країни про виконану роботу. Все це - ще одне свідчення того, що Україна сьогодні не тільки літакобудівна, але і вертолітобудівна держава», - наголосив В'ячеслав Богуслаєв.

 

Новини по темі:

 

АТ «МОТОР СІЧ» ПРОДОВЖУЄ СЕРТИФІКАЦІЙНІ РОБОТИ ПО ГЕЛІКОПТЕРАМ МСБ-2 ТА МСБ-8

 

 У НАСТУПНОМУ РОЦІ ПОЧНЕ СЕРІЙНО ВИГОТОВЛЯТИСЯ ПЕРШІЙ УКРАЇНСЬКИЙ ВЕРТОЛІТ МСБ-2 «НАДІЯ»


Також він подякував за допомогу в придбанні сучасного виробничого обладнання «європейським і американським партнерам, а також українським державним службам». Варто додати, що вартість нового обладнання для виробництва композитних елементів для гелікоптерів оцінюється в $ 150 млн.

 

190207 MotorSich 1

Формування композитної деталі / Фото: AlexTv.zp.ua


«Нам довелося персонал, який буде у нас на підприємстві займатися виготовленням композитних лопатей, навчити за кордоном. Крім того, ми закупили обладнання, що дозволяє розвивати це виробництво. Всі питання, пов'язані з перевіркою навантаження, міцності, надійності, будемо контролювати на найсучасніших промислових томографах. Таке технічне переоснащення МОТОР СІЧ свідчить про його розвиток навіть в нинішніх непростих умовах», - зазначив В'ячеслав Олександрович.

 

190207 MotorSich 5

Сканування композитної деталі сканером та проектування її 3Д моделі в реальному часі / Фото: AlexTv.zp.ua


На ділянці нового цеху знаходиться плотер для розкрою матеріалів, є холодильне обладнання, інфрачервоні печі, контрольно-вимірювальна машина, що сканує об'єкт в тривимірній проекції. До того ж стружка, що утворюється під час виробництва не утилізуються, а може й надалі використовуватися у виробництві деталей. Безвідходне виробництво - це не тільки економічно вигідно, але та екологічно.

 

190207 MotorSich 2

Новий «композитний» цех ПАТ «Мотор Січ» / Фото: AlexTv.zp.ua


«Сучасний матеріал на основі вугле- або скловолокна, сполучних високо- і низькотемпературних смол відрізняється міцністю, легкістю, стійкістю до корозії й високих навантажень, довговічністю», - підкреслив заступник технічного директора ПАТ «Мотор Січ», начальник дослідно-експериментального комплексу ОКБ Віктор Коцюба.

 

190207 MotorSich 6

Піч для запікання композитних виробів / Фото: AlexTv.zp.ua


Він також пояснив, що на п'ятикоординатних фрезерних обробних центрах буде відбуватися обробка лопатей вертольотів, деталей з легких сплавів на основі алюмінію. Обладнання оснащене найсучаснішим програмним забезпеченням. Потужності нового виробництва будуть дозволяти збирати до 25-50 комплектів гвинтів на рік, в залежності від потреб.

 

190207 MotorSich 8

Станок для кінцевої обробки композитних елементів / Фото: AlexTv.zp.ua


Наразі на вітчизняному підприємстві за допомогою нового обладнання планується заміна металічних лопатей несучого гвинта для гелікоптера МСБ-8 на композитні.

 

190207 MotorSich 7

190207 MotorSich 3

190207 MotorSich 4

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues