190306 an158 0На ДП «Антонов» тривають роботи з імпортозаміщення російських комплектуючих на пасажирському літаку Ан-48/158. До кінця 2019-го року очікується комплектація західною авіонікою та обладнанням першого літака.

 

 


Про це розповів в інтерв’ю журналістам «5 каналу» віце-президент з виробництва ДП «Антонов» Віталій Читак, повідомляє Defense Express.


«Зараз нам потрібно привести модернізацію борту 158-ї машини «01-02». Ми сподіваємося, до кінця року літак, принаймні в основній частині, буде скомплектований західною авіонікою», - пояснив Віталій Читак.

 


Льотні та сертифікаційні випробування модернізованого Ан-158 мають початися у наступному році.


«У 2020 році почнуться льотні та сертифікаційні випробування. Паралельно будуть збиратися з цією авіонікою й серійні борти наші. За висновком про сертифікацію даного типу літака буде прийняте рішення (про серійне виробництво)», - зазначив він.


Авіоніка російського виробництва на Ан-158 буде замінена на канадські аналоги виробництва компанії Esterline, яка зокрема постачає обладнання на винищувачі п’ятого покоління F-35.

 

190306 an158 1


Також будуть замінені шасі, системи дистанційного управління, система управління механізації крила.


Повідомляється, що деякі частини та компоненти конструкції літака, що раніше виготовлялися за кооперацією з Росією, наприклад рампа, пілони, частини мотогондоли двигуна, номенклатура механізації крила, елерони та закрилки, будуть виготовляти в Києві на державному підприємстві «Антонова». Наразі вже опановується їх виробництво.


У «Антонові» зазначають, що сертифікаційні роботи не повинні зайняти багато часу, тому що західна авіоніка вже має сертифікацію й мова йде лише про перевірку сумісності західних та вітчизняних систем.


Варто додати, що у ДП «Антонов» частково готові майже десяток машин Ан-148/158. При цьому на ці літаки вже є замовлення.

 

190306 an158 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues