190311 OrcaУ тендері на постачання підводних човнів цього класу переміг проект компанії Boeing під назвою «Echo Voyager»

 

У лютому компанія Boeing отримала $43 млн на будівництво чотирьох підводних безпілотників Orca, прототипом якого стали підводні дрони Echo Voyager та Echo Ranger. Про це повідомляє Defence Express із посиланням на Fox News. «Ми маємо інтегрувати безпілотні поверхневі та підводні апарати із суднами та підводними човнами і розробка нового дрона допоможе закріпити бачення ВМФ цих процесів», – заявляють представники Асоціації морського флоту.  

 

Побудовані Boeing безпілотники матимуть довжину в 15 метрів та важитимуть 50 тонн. Масивний дрон буде здатний поринати на глибину до 3500 м та долати відстані до 6500 морських миль. При цьому дрон матиме модульну систему корисного навантаження, завдяки якій може приймати на борт до 8 тонн вантажу для підтримки різних задач.

 

Як зазначають розробники, стратегія будівництва полягає в тому, щоб створити новий модернізований багатофункціональний дрон з можливістю швидкої інтеграції нових технологій та корисні навантаження. ВМС США планують, що ця технічна платформа допоможе уникнути необхідності будувати низку нових безпілотників у майбутньому. Концепція також включатиме модернізовані сонари, мережні системи та нові технології зброї і протидії.

 

Новина по темі: BAE SYSTEMS ІНВЕСТУЄ ПОНАД $25 МЛН У РОЗВИТОК СУЧАСНИХ МОРСЬКИХ БОЙОВИХ СИСТЕМ

 

Безпілотні підводні човни Orca зможуть виконувати низку різноманітних місій – від розвідки до ведення бою на великих відстанях. Orca отримає інерціальну навігаційну систему, датчики глибини та буде здатна відображати дані про своє місцезнаходження за допомогою GPS.

 

Дрон також може протистояти мінам, ворожим підводним та наводним човнам, радіоелектронним діям та ударним місіям. Підводний безпілотник використовуватиме сонар для визначення місцезнаходження ворожих човнів та відправлятиме ці дані дружнім кораблям та літакам.

 

Зазначається, що Orca може нести навіть важкі торпеди Mk.48 для атаки надводних кораблів чи протикорабельних ракет. Підводний дрон здатний скидати вантажі на морське дно, виявляти чи закладати міни. Завдяки модульній системі та програмному забезпеченню є можливість швидко налаштовувати Orca відповідно до нагальних потреб.

 

Недорогі безпілотні системи на кшталт Orca мають допомогти знизити загальні неконтрольовані витрати на сучасні системи озброєння й одночасно розширити можливості флоту з урахуванням сучасних потреб.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.


! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues