190311 MPK500 0Дослідно-Проектний Центр Кораблебудування розробляє два проекти малого протичовнового корабля, МПК500 та МПК900 (шифр «МПК») на замовлення ВМС В’єтнаму.

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на «Миколаїв — місто корабелів».


Вперше новий проект малого протичовнового корабля було представлено під час міжнародної виставки «Зброя та Безпека – 2017». Тоді повідомлялося, що проект розроблено для іноземного замовника. Нещодавно зі звіту по результатах аудиту ДПЦК стали відомі деякі подробиці цього контракту. 

 

Новина по темі: «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2017»: ДП «ДПЦК» ПРЕЗЕНТУВАЛО НОВИЙ ПРОЕКТ КОРАБЛЯ

 

Згідно з аудиторським звітом від 21 грудня 2018 року, проектування малих протичовнових кораблів (МПК-500 та МПК-900) шифр «МПК», здійснюється відповідно до Технічного завдання для BMC ЗС МО Соціалістичної Республіки В’єтнам на підставі листа ДП «Укроборонсервіс» вих. 29/4.1.4-5752 від 28.07.2015 року. Протягом 2016-2017 року на проект вже було витратичено 1,033 млн. грн. На даний час роботи продовжуються. Останнє відрядження головного конструктора, у тому числі за означеною тематикою, до Соціалістичної Республіки В’єтнам здійснено у жовтні 2018 року.

 

Новина по темі: «УКРОБОРОНПРОМ» ПРЕДСТАВИВ НА ВИСТАВЦІ AAD-2018 ПРОЕКТ КОРАБЛЯ МОРСЬКОЇ ОХОРОНИ «КОРАЛ»


Малий протичовновий корабель призначений для пошуку та знищення в ближній морській зоні підводних човнів як самостійно, так і в складі тактичних груп протичовнових кораблів та у взаємодії із протичовновою авіацією ВМС. Наявне озброєння дає можливість для універсального застосування корабля — контроль державного кордону та виключної економічної зони, охорона природних ресурсів та прибережних комунікацій, захист суден від нападу, у т.р. від диверсантів-терористів.

 

190311 MPK500 1

Артилерійський катер проекту TT-400TP в'єтнамських ВМС, розроблений ДПЦК, серія яких побудована на В’єтнамській верфі Z-173 компанії Hong Ha. Вважається адаптованою версією катеру пр. 58260 «Лань» / Фото: «Миколаїв — місто корабелів».


За архітектурно-конструктивним типом МПК є сталевий однокорпусний корабель з глибокою кілеватістю днища та сідлуватістю верхньої палуби, з інтегрованою надбудовою, зі зламом на границі з’єднання надбудови з бортами корпусу. Носова стінка надбудови йде по всій ширині корабля, виконана з завалом до корми близько 30 градусів. На даху надбудови встановлена тумбова щогла, ступінчаста з нахиленими поверхнями, на якій зверху встановлено РЛС. На даху надбудови й передньому уступі тумбової щогли встановлені РЛС, навігаційне обладнання та озброєння. АУ головного калібру встановлено на палубі баку.

 

Новина по темі: ДП «ДПЦК» ПЕРЕХОДИТЬ НА НОВІ ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУВАННЯ БОЙОВИХ КОРАБЛІВ ДЛЯ УКРАЇНИ

 

Загальні характеристики

 

Довжина, м — 54.20
Ширина, м – 9.20
Осадка, м — 2,7
Водотоннажність, т — 465
Головна енергетична установка — 3 дизелі
Швидкість, вуз. — 27+
Дальність плавання (14 вуз.), міль — 2000
Автономність, діб — 15 діб
Екіпаж, осіб — 36

 

Озброєння
ЗРК ближньої межі
76-мм артилерійська установка (АУ)
30-мм АУ
х 12.7-мм кулемети
х однотрубні 324-мм торпедні апарати
Установки пасивних завад
Реактивні бомбові установки (РБУ)
Глибинні бомби

 

Радіотехнічні засоби
РЛС виявлення надводних та підводних цілей
Багатофункціональна РЛС керування стрільбою
Оптико-електронні систему керування стрільбою АУ
Система бойового управління малого корабля
Система РТО
Дві гідро-акустичні станції (ГАС)
ГАС протидиверсійних сил та засобів
Навігаційна РЛС
Інтегрований місток

 

190311 MPK500 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues