190313 bplaRU 0Російський ОПК продовжує видавати на-гора неймовірні зразки озброєння, при одному погляді на які перехоплює подих. Яскравими прикладами «надсучасних» розробок у сфері БПЛА є апарати «Карнівора» та безпілотний перехоплювач від «Алмаз-Антей».

 

 


Так, 12 березня 2019 року на сайті Федеральної служби з інтелектуальної власності РФ розміщені відомості на промисловий зразок безпілотного літального апарату-перехоплювача, що розробляється відомим АТ «Концерн повітряно-космічної оборони «Алмаз-Антей».

 

190313 bplaRU 3


Повідомляється, що управління цією розробкою здійснюється оператором через візор: на апараті встановлені бортові телевізійні системи виявлення, наведення та прицілювання. Стрілецький комплекс реалізований на базі гладкоствольного карабіна «Вепр 12 Молот» 12 калібру з електронним спуском і коробчатим магазином на 10 патронів. Апарат робить постріли в автоматичному режимі, продовжуючи летіти за заданим курсом, а якщо ціль не уражена, то він може продовжувати рух за об'єктом без додаткового корегування курсу.

 

190313 bplaRU 1


Також повідомляється про те, що російський малий ударний безпілотник-перехоплювач «Карнівора» продовжує проходження випробувань, під час яких зробив перший удар по наземних об'єктах та використав сітки для перехоплення БПЛА.

 

190313 bplaRU 2


Нещодавно цей безпілотник вперше відпрацював бойовий комплекс, а саме ударне озброєння і використання сіток для перехоплення інших дронів. Крім того, повідомляється, що після завершення заводських випробувань роботу БПЛА планується перевірити в бойових умовах. При цьом не повідомляється, де саме це буде робитись.


В ударному варіанті «Карнівора» може використовувати ручні осколково-фугасні гранати, гранати підствольних гранатометів, протитанкові авіабомби типу ПТАБ 2,5-1,5 з кумулятивним зарядом, а також протипіхотні осколково-фугасні заряди АТ-2,5РТ, що застосовуються в касетних авіабомбах типу РБК -500.

 


Нагадаємо, що малий ударний безпілотник «Карнівора» призначений для перехоплення інших дронів за допомогою сітокметів, ведення розвідки та ураження наземних цілей.


Безпілотник має максимальну злітну вагу - 40 кг, швидкість польоту — до 150 км/год. Цей БпЛА злітає з машин на базі шасі КамАЗ. Він також здатний працювати в автономному режимі і в умовах радіоелектронного придушення при повній втраті супутникових навігаційних сигналів.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues