190321 UOP 0У звітному періоді 2014-2018 років, Україна постачала турбореактивні двигуни АІ-222, які встановлюються на російські навчально-бойові літаки Як-130. Але, ДК «Укроборонпром» зазначає, що виробником є ПАТ «Мотор-Січ», яке не є учасником державого концерну. 

 

Про це повідомляє Defense Express, з посиланням на офіційний сайт ДК «Укроборонпром».

 

Варто зауважити, що, контракти на поставки двигунів було укладено у 2006 році, а власне поставки відбувались у 2009-2014 рр.

 

У примітках до дослідження наголошується, що, найімовірніше, двигуни постачались до 2014 року, коли ввели заборону на експорт ОВТ до РФ. Дослідники SIPRI роблять припущення, що після 2014-го зазначені двигуни могли виготовлятись російською стороною самостійно.

 

Інша продукція, яка нібито постачалася до РФ, – це літаки Ан-140-100 та Ан-148-100Е. Експерти SIPRI зазначають, що виконання цих контрактів було припинено у 2014-му, після заборони експорту до РФ. Крім того, літаки Ан-140 і Ан-148 виготовлялись в Росії за ліцензією, наданою ДП "Антонов". Тому SIPRI розглядає їх як імпорт з України, оскільки існує юридичний договір, укладений між сторонами.

 

Серед переліку продукції, що традиційно постачалася до РФ, є корабельні газотурбінні установки ДС-71 виробництва миколаївського ДП "НВКГ "Зоря"-"Машпроект". Такими двигунами оснащені три російські фрегати проекту 11356. Поставка була здійснена до заборони експорту ОВТ до РФ.

 

Публікація по темі: КОМУ ПРОДАЄ ЗБРОЮ УКРАЇНА


Також варто враховувати, що дата поставки двигунів та силових установок визначається експертами SIPRI після завершення виготовлення тих чи інших зразків військової техніки та озброєння уже російськими виробниками і передачі літаків і кораблів до Збройних сил РФ, а не реальним моментом постачання окремих комплектуючих. Тому двигуни чи силові установки для техніки могли постачатися до 2014 року, однак у дослідженні вони відображені, як поставки пізнішого періоду.

 

Слід зауважити, що згідно з рішенням РНБО України "Про заходи щодо удосконалення державної військово-технічної політики", уведеного в дію Указом Президента України від 27.08.2014р. №691/2014, експорт до РФ товарів військового призначення і подвійного використання припинено. Виняток становить лише космічна техніка, яка використовується для досліджень космосу в мирних цілях.

 

Як раніше повідомляв Defense Express, Україна зайняла 12 місце у світовому рейтингу експортерів зброї.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues